ARCHIV 1-6/2012

Záluží, Gigant, MS mopedů, 30.června 2012
Chotěšov, zahradní slavnosti + Hromnice, rockovej bál, 23. června 2012
Slatina, 9. června 2012
Seč u Blovic, 26. května 2012
Plzeň, Merlin, 12. května 2012
Vejprnice, pouťová, 28. dubna 2012
Buková u Horš. Týna, 21. dubna 2012
Strážov, 14. dubna 2012, jako support skupiny Škwor
Holýšov, No Limit, 6. dubna 2012 + Úherce, 7. dubna 2012
Újezd, 23. března 2012, hasičskej rockovej bál + Hunčice, 24. března
Plzeň, Merlin, 3. března 2012
Úherce, 11. února 2012
Plzeň, Merlin, 14. ledna 2012


Záluží, Gigant, MS mopedů, 30.června 2012
Tradičních závodů mopedů jsme se tentokrát účastnili i my, samozřejmě ve funkci večerního zábavního prostředku.
Celej den bylo příšerný horko, při stavění aparátu jsme propotili všechny svršky i spodky, později se to projevilo i na formě celkem početnýho obecenstva - většina diváků byla už odpoledne na závodech, unaveni teplem a dusnem v klidu popíjeli a na parket se vydali až v poslední sérii, do tý doby taneční rej zachraňovalo pár čerstvých jedinců. Nám vyměřenej čas jsme přetáhli o půl hodiny a stihli odehrát skoro celej playlist, v půl jedný nás vystřídal DJ a zatímco pouštěl klasický i neklasický hity, my překotně balili, v tý chvíli to vypadalo přinejmenším na tajfun (nakonec spadlo pár kapek a byl klid).
Po cestě domů Bob podcenil výšku startovacího zařízení na okruhu, škody jsme hned po víkendu vyrovnali. Příště to vezmem po louce i na cestě zpátky...

Nahoru

Chotěšov, zahradní slavnosti + Hromnice, rockovej bál, 23. června 2012
V jednu hodinu jsme naložili nástrojovku a vyrazili kol čtyř bloků do lesovny místního kláštera. Celý zahradní slavnosti byly takový, no prostě zahradní, všechno byl androš... Před náma hrála pražská Halwa, názory na jejich set se mezi artisty různily, mě se to líbilo. Trochu se tím ale rozložila organizace, kluci přetáhli o čtvrt hodiny a když jsme postavili my (i přes to, že se toho zvučilo hodně málo), zbejvalo nám asi dvacet minut. Pořadatelé posléze přihodili čtvrthodinku, my nasadili trochu punkový tempo a z plánovanýho playlistu, složenýho pouze z vlastních opusů, jsme nakonec vynechali jenom dva kusy. I přes mírný komplikace a děsivý horko na podiu nás to dost bavilo, příští rok pojedem rádi znovu.
Část souboru prchla relaxovat, část se obveselovala v domácí nálevně v podstatě až do odjezdu do Hromnic. Tam přišlo na rockovej bál docela dost lidí, Telefon, kterej hrál před náma, odehrál výbornej set, ovšem zvukově to bylo divný - padesát metrů od podia jsme si v klidu povídali, což je u bigbítu, podle mě, prostě špatně. Ani na podiu to nebylo úplně roztomilý, když mi zvukař ani na popátý nebyl schopnej dát do odposlechu kytaru, se zaťatejma zubama a mírným tápáním jsem to odehrál v podstatě naslepo. Jak to hrálo dole nevim, před odjezdem jsme ještě vyslechli kousek vystoupení Paradoxu, z dálky to bylo jak napůl ztlumený rádio.
Máňa s posádkou pak vyrazila k domovu, takže dál nemůžu soudit, možná by mohla podat informace část cirkusu, která dorazila nad ránem, ovšem tam budou patrně potíže s pamětí...
Když jsem byl před tímhle víkendem v lékarně, paní lékárnice mi říkala, že Brufen poslouchá z cédéčka a že se chystá vyrazit na náš koncert. Pochválil jsem jí a vřele jí to doporučil, protože naživo je to daleko daleko horší...

Nahoru

Slatina, 9. června 2012
Jestli mě pamět neklame, byli jsme na týhle taškařici už potřetí v průběhu posledních čtyřech let. Celý to vlastně začalo už v pátek, kdy pořadatelé kvůli počasí odpískali zábavu v Černicích, načež jsme se s Fandou vydali do domácí hospody sledovat fotbal a když truchlohra skončila, šli jsme se na místní fotbalák podívat na Extra Band revival. Tam jsme se oba upravili velmi pod společensky přijatelnou normu, takže jsme ještě v sobotu v pět, kdy soubor vyjížděl, trpěli jak tažný zvířata...
Na Slatině nás přivítal déšť, stavění aparátu se protáhlo kvůli vyztužení střechy nad improvizovaným podiem, logicky pršet přestalo v momentě, kdy byly zakrývací práce hotový. Večírek se brzy rozjel, návštěva byla za naší účasti asi nejvyšší, předvedli jsme náš standard obohacenej o pár kousků, který už na zábavách dlouho nezazněly (oprášili jsme je minulou zkoušku). Konec byl před půl druhou, přidali jsme standardní prodlužováky, který hrajem všude, možná ale pokaždý jinak... Hezkej večer.

Nahoru

Seč u Blovic, 26. května 2012
Když slaví hasiči, nemělo by se nic zapalovat, protože když slaví hasiči, dělají to s patřičným zápalem. Zábavička byla skoro od začátku hutná a vydatná, spolupráce s technikou skupiny Arakain bezproblémová, bezvadnej večírek jsme protáhli do druhý hodiny. Když jsme odjížděli, spousta slavících se už proměnila ve spící a to právě tam, kde jim zrovna došly síly. Hezkej večer.

Nahoru

Plzeň, Merlin, 12. května 2012
V naší malebný obci byla tenhle víkend tradiční krojovaná ostuda, což se na výkonu jednoho z křídel trochu podepsalo, během zábavy se tenhle post plynule změnil v zálohu. Jinak byl ale večírek náležitej a, krom jednoho výstupu, folklóru prostej. Gratulujeme oslavenkyni.

Nahoru

Vejprnice, pouťová, 28. dubna 2012
Tradiční termín, netradičně ve čtyřech, takže kapku v oslabení. Po zkušenostech z minulých let jsme dorazili na místo relativně pozdě, i tak jsme ale stavění pojali celkem laxně a nakonec měli ještě spoustu času na ničení organismů - všechno (až na pár nedočkavců a přespolních) přišlo, jako každej rok, po desátý hodině, kdy skončil ohňostroj. Večírek se pak skvěle rozjel a roztančil, zábavička to byla náramná, počet artistů na podiu nikdo neřešil, soubor se vybičoval k celkem solidnímu výkonu. Končili jsme v půl třetí, přidávali asi čtyřikrát, podle ohlasu na parketu bysme mohli hrát klidě do rána... Balení bylo příkladný, celý jsme to zakončili výbornou večeří/snídaní. Fajn večer, díky.

Nahoru

Buková u Horš. Týna, 21. dubna 2012
Příjemnej sál s příjemnými pořadateli, do Bukový jsme se těšili, minule nás to příjemně překvapilo. Tentokrát se žádnej nával nekonal, i tak jsme odehráli celou zábavu s poctivým nasazením. Opět se ukázalo, že u diváků záleží na kvalitě víc než na kvantitě, nakonec to byl večírek se vším všudy.
Balení moc dokumentovat nemůžu, tentokrát jsem byl za černou ovci já a pojal jsem to velmi komplexně, ještě druhej den jsem při sledování zápasu Petry Kvitové občas podléhal pocitu, že se hraje čtyřhra...
Děkujem pořadatelům za perfektní servis a doufáme, že jim snaha a nasazení vydrží. Příště podpořte je i nás ve větším počtu.

Nahoru

Strážov, 14. dubna 2012, jako support skupiny Škwor
Po dlouhý době jsme si dali předskok, podobný nabídky se neodmítaj. Narvaná strážovská sokolovna nás přijala docela vřele, někteří diváci se dokonce připravili hodně zodpovědně a odzpívali s náma refrény, náš set nám utek hodně rychle. Děkujem za pozvání a hezkou atmosféru, ne vždycky to tak na předkapelu bejvá. Z vystoupení Škworu jsme viděli prvních pár songů (jako vždycky nátěr), pak nás čekaly "dojezdový" povinnosti v naší malebný vísce.

Nahoru

Holýšov, No Limit, 6. dubna 2012
Úherce, 7. dubna 2012
V pátek v Holýšově výsledek tristní, nepřišla ani noha, po první sérii jsme to zabalili.
V sobotu lidi přišli, zábava se docela povedla. Po extempore, který jsme předvedli u vstupu, jsme v Úhercích patrně dohráli. Ani se nedivim.

Nahoru

Újezd, 23. března 2012, hasičskej rockovej bál
Hunčice, 24. března

Po jednoroční přestávce jsme se vrátili do Újezdu na hasičskej rockovej bál, tentokrát do jinýho sálu. Už při stavění aparátu nás udivilo (teda kromě Míry, ten to v týhle destinaci dobře zná), že přístupová cesta do sálu vede přes podium vedle kapely – vystavěli jsme tedy improvizovanou hradbu, během celý zábavy se ji naštěstí nikdo nesnažil prolomit.
Po domluvě s pořadatelem jsme začali v půl devátý, publikum se ještě další hodinu scházelo, nakonec se sešel docela slušnej počet. Po první sérii navštívili zábavu strážníci, po druhý sérii se to opakovalo – už jsem s bigbítem zažil ledasco, když se hraje venku, tak stížnosti okolo bydlících vlastně docela chápu, ale aby si někdo stěžoval na hluk z kulturáku, to jsem (spolu se vstupem na podiu) zažil zřejmě poprvý... Kapku jsme stáhli master na pultu, další stížnost už zřejmě nepřišla (a nebo ji strážníci, mimochodem docela vstřícní, vyřešili bez výjezdu).
Docela hezkej večírek jsme zdárně dovalili do půl druhý, až na jednu černou ovci velmi disciplinovaně smotali všechny šňůry a naložili. Příjemnej večer, kterej jsme i my pojali trochu plesově a na nás zcela nestandardně zahráli devět pomalých písní.
Druhej den jsme úderem šestý vykládali aparát v Hunčicích, tedy všichni kromě mě, já veškerýmu dění pouze přihlížel s francouzkou berličkou v ruce, neboť mi přes noc otekla noha do obludných rozměrů – byla z toho další premiéra (tenhle víkend už tedy třetí), poprvý s Brufenem, pominu-li unplugged večírky, jsem hrál v sedě (a myslím, že podruhý ve svý kompletní hudlařský historii).
I v Hunčicích jsme po domluvě začátek o půl hodiny posunuli, mezitím se místní hezkej sálek s excelentním jevištěm dostatečně zaplnil. Soubor hrál s větším odpichem, měsíční pauzu smazal páteční Újezd, v sobotu už byli artisti rozehraní (a někteří i rozežraní). Zábava byla o něco divočejší než předchozí den, všechny horký hlavy se ale pořadatelům podařilo zchladit včas, pěknej večírek jsme ukončili po jedný hodině, kdy se sál začal pomalu vylidňovat.
Balení (jo, opět jsem ho sledoval z povzdálí) bylo o něco bolestnější než v pátek, černý ovce se o jednu rozrostly, nakonec skončilo na avii všechno kromě tyče na plachtu, tu musíme dodatečně vyzvednout. Hezká taškařice, do Hunčic se patrně vrátíme.
Celkem vzato hezkej víkend, náš soubor lidových písní a tanců propil sumu, za kterou v některých destinacích vystupuje... Inu, začalo jaro. Těšíme se Holýšova a Uherec.

Nahoru

Plzeň, Merlin, 3. března 2012
V trochu volným (co se rozpisu týče) začátku roku jsme do Merlinu dorazili už podruhý. Při stavění jsme měli od obsluhy pravidelný informace o stavu fotbalovýho mače mezi Viktorkou a Spartou, ten nakonec dopadl ku spokojenosti většiny přítomných. Právě po konci zápasu se klub příjemně zaplnil a hned v první sérii i roztančil. I když se nám v Merlinu poslední dobou daří, tentokrát to byl fakt mazec, večírek se vším všudy, a myslím, že v týhle destinaci i zatím nejnavštívenější. Soubor skoro po měsíční pauze několikrát zatápal, ale těch pár veselých momentů nám skvělý a vstřícný publikum určitě odpustilo. Celou taškařici jsme zakončili po jedný hodině a poměrně disciplinovaně smotali, sklidili a naložili, někteří z artistů díky všeobecný euforii atakovali hranici stavu, kdy by museli bejt naloženi spolu s aparátem... Děkujem všem co dorazili, kdo nebyl, udělal chybu. Moc hezkej večer.

Nahoru

Úherce, 11. února 2012
V útulným uhereckým sále jsme hráli, kvůli dešti, naposled v srpnu 2010. Ani tentokrát nám počasí nebylo úplně nakloněný - sice jsme neměli v plánu hrát na parketu za hospodou, ovšem už tři dny před zábavou jsme museli řešit, jak na místo dostanem aparát a lidi - extrémní mrazy znepojízdnily Avii i Máňu. Všechno dopadlo dobře, aparát i artisty jsme dovezli, vysušili (artisty naopak zavlažili), spojili a spustili...
Někdy se to na zábavu sejde a není to ono, někdy se to nesejde, ale i tak je taškařice dokonalá - přesně tak to proběhlo v Úhercích - i když byla zábava navštívená spíš vlažně, měla všechno, co mít měla. Soubor ze sebe vymačkal hodně slušnej nadstandard, už dlouho jsme nehráli takhle v pohodě a samozřejmě, nebejt po druhý sérii obavy o Rosťův zdravotní stav, všechno proběhlo bez nejmenší chybičky.
Moc hezkej večer jsme zakončili v půl druhý, dali výbornej guláš a celkem rychle zabalili. Když jsme aparát před čtvrtou vykládali na základně, teploměry hlásily mínus dvacet pět.

Nahoru

Plzeň, Merlin, 14. ledna 2012
První letošní gig a zároveň první letošní Merlin odehrál cirkus zdecimovanej zraněníma a operačníma zákrokama. Za světlama zaskakoval Michal Fišer a po úvodní seznamovací sérii si vedl dobře. Ze začátku to nevypadalo na žádnou velkou návštěvu, v průběhu večera ale potřebnej počet lidí dorazil a večírek byl fajn. Míra absentoval, čerstvě po operaci, hráli jsme s jednou kytarou, občas vypomohl Rosťa s akustikou. O veselý momenty, zvláště z mojí strany, nebyla nouze. Ve všeobecně dobrý náladě jsme to zapíchli kolem jedný, právě konec zábavy, následný balení a nakládání a konečně bageta na benzínce u Sulkova mi zabránily, abych se definitivně proměnil v P.I.V. (poměrně intoxikovanej vagabund), to se ale někdy při špatný životosprávě stává... Hezkej večer to byl.

Nahoru

10.01.2012 - Skoro jako každej rok...

...se z našeho cirkusu stal v jeho počátku lazaret. Už před koncem roku minulýho nás ze zdravotních důvodů opustil Pavel Šantora, hned na začátku toho aktuálního nastoupil Míra na operaci nosní přepážky a Franta, zcela neplánovaně, kapku nekontrolovaně skočil z lešení, takže podtženo sečteno - sobotní Merlin hrajem v silným oslabení (zajímavý spojení...).
Pominu-li zdravotní rozklad, čeká nás letos desetiletý výročí. S tím chcem spojit natočení novýho nosiče, na kterým najdete jak starý kousky, točený doma na koleně a samozřejmě tedy přetočený, tak zhruba šest songů úplně nových. V současný chvíli jsme ve fázi výběru a nácviku nových věcí, ty starý, zábavama ošlehaný, máme vybraný a teoreticky bysme je měli umět zahrát... Do studia (po minulý pozitivní zkušenosti opět Franz Kavkaz Domažlice) nastupujeme v druhý půlce března.

Nahoru
TOPlist