Archiv 1-6/2013

Chotěšov, hřiště, 29. června 2013, křest CD
Pňovany, Čvikfest, 22. června 2013
Chotěšov, klášter, 15. června 2013, Slavnosti slunovratu

Slatina, 8. června 2013
Chotěšov, restaurace Národní dům, 1. června 2013, unplugged

Seč u Blovic, 18. května 2013
Semněvice, 11. května 2013, spolu s Redballs a Telefonem
Plzeň, Merlin, 4. května 2013
Vejprnice, 27. dubna 2013
Vlkanov, 19. dubna 2013

Strážov, 13. dubna 2013, jako support skupiny Škwor

Plzeň, Merlin, 6. dubna 2013
Staňkov, 30. března 2013, support Kabát revivalu + Ledce, 31. března 2013, velikonoční
Tatiná, 16. března 2013

Bolešiny, 9. března 2013

Plzeň, Merlin, 2. března 2013
Staňkov, 15.února 2013
Plzeň, Merlin, 2. února 2013
Plzeň, Hockeybar Severka, 19. ledna 2013
Plzeň, Merlin, 12. ledna 2013

Chotěšov, hřiště, 29. června 2013, křest CD
Oslavy 85. výročí fotbalu v Chotěšově probíhaly už od rána, aparát jsme začali stavět v osm, v deset už probíhal první mač. Pořadatelé akci velmi pěkně připravili, atrakcí pro všechny byl vážně dostatek.
Soubor se sešel před sedmou večerní (tedy krom Fandy a Karla, kteří zajišťovali hudební kulisu a vyhlašování výsledků), po zvukovce jsme dali kafe a odpálili to. Sešlo se dost lidí, během večera dorazili další, už při první sérii propukl taneční rej, u některých možná zapříčiněnej i tím, že celou akci absolvovali od začátku a z nabídky stánků volili správně... V půlce druhý série jsme se na podiu prohodili, nastoupili Rosťa s Mírou, kteří pokřtili novou placku a dali s náma hezkej, tak trochu vzpomínkovej set. Pak už večírek pokračoval se vším, co k tomu patří. Jako vždycky se našel i trouba, kterej to chtěl ostatním otrávit, zejména poslední sérii měla naše technika víc práce u podia než u mixu. Končili jsme v jednu, po mohutným "nemůžou" jsme ještě chvíli mohli, v půl druhý byl konec definitivní. Zatímco jsme motali šňůry a nakládali bedny, sledovali jsme u stánku plejádu nekoordinovaných pádů, doufám, že všichni aktéři přežili. Děkujem všem, kteří si z nabídky akcí pořádaných v tenhle den v přilehlým okolí vybrali nás, děkujem Rosťovi a Mírovi, děkujem pořadatelům. Byla to moc pěkná (dle Boba velmi šumná) zábavička. Nevím, kolik nových cédéček se nakonec dostalo mezi lid, podle počtu podepsaných bookletů by to mohlo bejt docela hezký číslo... Prvních pár snímků (skutečně pár, z neznámých důvodů si foťák pamatoval jenom zlomek pořízenýho materiálu), najdete tady.

Nahoru

Pňovany, Čvikfest, 22. června 2013
Víkend byl vypečenej. Už v pátek, při venčení psa, jsem se srazil s Fandou v naší oblíbený nálevně, kde se jal vysvětlovat rozdíly mezi samčí a samičí rostlinou. Došlo k praktický ukázce, výsledky se záhy dostavily...
V sobotu jsme hráli v Pňovanech na Čvikfestu. Akce probíhala od odpoledne, před námi byli pankáči a taky ostří hoši v kloboucích. Soubor měl sraz ve 22.00, což je odjezdovej rekord. Po příjezdu na místo jsme nejprve zapíchli dodávku do bahna (trasa z minulých let, kdy jsme tu hráli, už tak úplně nefunguje), po vytlačení a částečným odbahnění jsme shlídli vystoupení SAS a Visací zámek revival. Kvůli časovýmu skluzu jsme se dostali na podium okolo jedný hodiny ráno. Kolem šestýho songu to přestalo zvukařům houkat, zvuk (po výpadku beden poněkud improvizovanej) byl už potom v pohodě. Dali jsme skoro celej plánovanej playlist, přidali i pár neplánovaných songů, ti, co vydrželi, se moc hezky roztančili. Pořadatel Láwa nosil na podium pivo za pivem, všechno jsme dokázali spotřebovat.
Po cestě domů jsme stavěli na benzínce v Nýřanech, zatímco část souboru pucovala regály s bagetama, Fanda vedl s paní prodavačkou učenou diskusi o krabičkový dietě. Spát jsem šel za světla, v kolik hodin to bylo vážně netuším...
Nedělní dojezd byl... Byl vydatnej, do teď nevíme, jestli to bylo za odměnu nebo za trest... Hezkej gig.

Nahoru

Chotěšov, klášter, 15. června 2013, Slavnosti slunovratu
Slunovrat jsme oslavili řádně. Cirkus dorazil na místo lehce po šestý, viděli jsme skoro celej set Ocho Rios a za doprovodu perfektně provedený latiny jsme sháněli alternativní dodávku škodlivých nápojů, ty z místního stánku byly tak trochu nepoživatelný.
Náš kulturně osvětovej blok začal s mírným zpožděním před půl osmou, dali jsme songy starší a dali jsme i songy nový, ty z aktuálního CD, který se právě teď nachází v lisu. Publikum naše soustružení přijalo kladně, soudě podle ohlasu, ke konci naší produkce se někteří i pěkně roztančili. Shlídli jsme pak ještě pár songů kapely Bek Ofis, dopili donesený zásoby a přesunuli se do domovský nálevny, kde večírek pokračoval až do neděle a zkáza neminula ani obvyklý a pravidelný abstinenty... Snad jsme kolektivnímu charitativnímu snažení trochu pomohli, nás to bavilo velmi. Momentky z vydařenýho podvečera najdete tady.

Nahoru

Slatina, 8. června 2013
Po dvou víkendech bez vytavených zesilovačů jsme byli na bigbít natěšený, velká voda, která se přehnala republikou, na Slatině naštěstí žádný škody nenapáchala, věčírek tak mohl proběhnout podle plánu. Při stavění a zvučení spadlo pár kapek, ale před sedmou hodinou, kdy jsme začínali, se vyčasilo a večer už bylo krásně a taky nezvykle teplo.
Souboru chvíli trvalo, než nahodil řemen (pauzou trochu zpuchřelej), v prvním bloku to trochu vandrovalo v kytarový sekci (hlavně tedy na mým křídle...), postupem času si to sedlo a dál už to jelo bez zádrhelů. Začátek, za světla, byl na poslech, s příchodem tmy se začalo tančit, nakonec z toho vzniknul pěknej a roztančenej rej, kterej vydržel až do závěrečných čtvrt na jednu. Technika celou zábavičku ochutnávala u mixu ohnivou vodu (dostali jsme ji darem na poslení jarní taškařici v Merlinu), možná i to byl důvod toho, že jsme po zabalení a naložení aparátu viděli nácvik obrany před chemickým útokem spojenej se záchranou plyšovýho oslíka... Poslední dobou to občas vypadá, že vozíme víc foťáků než beden, tentokrát se to nějak nesešlo, čekáme tedy, až dorazí obrázky ze slatinských zdrojů. Byla to moc pěkná sešlost - děkujeme, zdravíme a za rok se těšíme na opakování.

Nahoru

06.06.2013 - Ukázky z novýho CD
Před chvílí jsem naloadoval šest zhruba minutových ukázek z nový placky našeho cirkusu. Snad vás potěší a nakopnou k pořízení celýho alba, tady jsou:

- Klauni (ukázka)
- Strejda Bob (ukázka)
- Starý koně (ukázka)
- Když špatný chlapi pláčou (ukázka)
- Facebook (ukázka)
- Slonice (ukázka)

Příjemnej poslech prvních vzorků...

Nahoru

05.06.2013 - I když jsme napohled existence...
...neskutečný, v rámci focení momentky na aktuální CD jsme vytvořili pár promo fotek pro rok 2013, u posledního rozhovoru (ne že bychom jich zase dávali takový množství...) jsme měli podobiznu neaktuální a nezobrazený artisty to po právu mrzelo... Fotky, který můžete zkouknout tady, vytvořil Libor Nesvadba (jeho další práci hledejte na nesvadbovi.cz) Dagmar Nesvadbová je pak tvůrcem bookletu (náhled visí už dva týdny v diskografii).
Včera pozdě večer jsme s Michalem Janečkem v potu tváře dokončili snad finální podobu nový nahrávky. Do konce týdne by se tu mohla objevit nějaká ukázka...

Nahoru

Chotěšov, restaurace Národní dům, 1. června 2013, unplugged
Akustickej večírek (i když... kabelů jsme i tak natahali dost) jsme v současný sestavě cirkusu hráli poprvý. Chvíli po osmý se náš domácí lokál příjemně zaplnil, postupem času i částečně roztančil, úpravy standardních opusů byly, myslím, přijaty kladně. Plzeňská Viktorka v podvečer vykopala titul, zahráli jsme oslavnou píseň.
Veselej večírek jsme zakončili před jednou, balení bylo rychlý a bezbolestný (máme teď v hospodě plnou kuchyni aparátu...), Hana s Jirkou nám potom naservírovali výbornej blahníkovskej guláš, kterej se v našem interním žebříčku okamžitě usadil na příčce nejvyšší. Mazlík tradičně pořídil spoustu dokumentujících obrázků. Hezká taškařice, určitě ji zopakujeme.

Nahoru

Seč u Blovic, 18. května 2013
Náš cirkus zahájil letní sezónu parketů a fotbaláků. V Seči jsme byli už třetí rok, i tentokrát nás čekal velkej stan s jevištěm a zvukem, kterej zajišťovala technika skupiny Arakain. Při zvukovce si jedna z přítomných dam přišla stěžovat, že ten velkej buben hrozně bouchá do uší, ujistili jsme ji, že je to tak správně...
Začínali jsme v půl devátý a skoro od začátku to byl slušnej rej. Hezký a příjemný věci vždycky utečou nějak rychle, podobně rychle mi utekl i tenhle skvělej večírek, v ohromným kalupu jsme se najednou prohudlali až k závěrečný půl druhý, měl jsem pocit, že jsem to celý viděl z hodně rozjetýho expresu... Tentokrát jsme balili jenom nástrojovku, takže zhruba po čtvrt hodině už jsme se cpali gulášem (na našem soukromým žebříčku atakoval příčky nejvyšší).
Byl to famózní mejdan, zdravíme pořadatele, děkujem všem hasičkám, hasičům a přítomný technický sekci v čele s Petrem Kubáňem. Rádi se vrátíme. Vzniklo velký množství fotek, první sérii najdete tady, druhou tady, třetí pak tady.

Nahoru

14.05.2013 - Naše poslední cédéčko...
...z roku 2010, Když chlapi stárnou, už nějakej čas rozdáváme na zábavách za libovolnou cenu, kterou si sami stanovujete. No a protože na všech pirátských serverech už celý CD drahnou dobu leží ke stažení, rozhodli jsme se ho uvolnit i tady, na oficiálním webu. Mp3 v kvalitě 256kbps a 320kbps najdete v příslušný sekci.
Nový CD je na spadnutí. Jak už jsme předesílali, jde o jakýsi shrnutí prvních deseti let našeho cirkusu, takže jsme přetočili devět starých kousků, který byly zaznamenaný v děsivý obývákový kvalitě, a pět nových songů plus jednu raritu přidali (skoro všechny nový opusy už mohl pozornej divák slyšet na některým z večírků). Dlouho jsme přemýšleli nad názvem, nakonec jsme dospěli k názoru, že to prostě bude deska bez názvu... Na webu už je i tracklist, takže kdo hledá, najde. Mailem zároveň dorazily první nástřely promo snímků, vypadá to dobře, panu fotografovi se podařilo naše ksichtíky zachytit v poměrně snesitelnej formě. Dolaďujem obal, dolaďujem finální mix, už to vážně nebude dlouho trvat.

Nahoru

Semněvice, 11. května 2013, spolu s Redballs a Telefonem
Nepamatuju, že bysme někdy vyráželi na bigbít v devět večer, tentokrát to tak bylo. Cestu jsme měli připravenou dobře, nebejt všude záplav řepky a nedostatku antihistaminik, proběhlo by všechno bez zádrhelů. Když jsme dorazili do Semněvic, hrála kapela Redballs, která přijela místo avizovanýho Tanitu - hezká klubová muzika, skvěle zahraná. V tý chvíli už bylo jasný, že akce nabírá obvyklej skluz a my se před půlnocí na podium nedostanem. Jak podokl Luboš, jsme docela kádři, když jezdíme na zábavy o den dřív... Jako druhý vystoupili matadoři z Telefonu (v říjnu slaví 30 let), předvedli tradičně hezkej set a konečně rozhejbali do tý doby trochu ztuhlý publikum. Náš cirkus se dostal ke slovu krátce po jedný, dali jsme skoro dvě hodiny mrzký show, končili jsme ve 2.59. Dík patří všem, který to vydrželi až do konce, dvornímu zvukaři Telefonu Jirkovi (zvuk byl hodně povedenej) a hlavně Monice, Petrovi a celý partičce okolo nich - takových šílenců už je dneska málo. Cestou domů jsme to protáhli do Horšáku na kafe, v pět jsem byl v posteli, v devět už zase vzhůru, moje dvouletá dcera zatím pro bigbít velký pochopení nemá... Hezkej gig, rádi se do Semněvic vrátíme. Snímky, tentokrát od Fandy, najdete tady.

Nahoru

Plzeň, Merlin, 4. května 2013
Květnovej Merlin byl poslední před letní pauzou, kdy cirkus začne rozbalovat svoje šapitó pod širým nebem. Možná vlivem poměrně vydařenýho počasí, plzeňských oslav anebo hokeje se Švédskem to tentokrát publiku trvalo o něco déle, potřebnej počet ale nakonec dorazil (jsme v Merlinu poslední dobou trochu zmlsaní) a zábavička byla obvykle vydařená. Slavily se narozeniny, přečetli jsme několik pozdravných vzkazů a i my se přidáváme ke gratulaci a přejeme Katce všechno, co se v podobných chvílích přát má - na oplátku jsme obdrželi láhev zelený, do který se technika samozřejmě obratem pustila.
Hezkej a roztančenej večírek jsme zakončili před jednou a i když se soubor z části rozprchnul, balení bylo rychlý a příkladný - odjížděli jsme v momentě, kdy byl bar ještě dost obleženej a tančilo se na reprodukovanou hudbu. Tradiční zastávku na benzínce jsme absolvovali i s doprovodným vozidlem, takže z nás měli o to větší radost... Vydařená taškařice, dokladem jsou pořízený záběry. Do Merlinu se vrátíme v pátek 6. září.

Nahoru

Vejprnice, 27. dubna 2013
"Way per nice" napsal kdysi Jarda Lang na zeď vejprnický sokolovny, když jsme tam vystupovali se skupinou The Wrongs, nápis Brufen jsme přidali hned vedle o pár let později (a jestli se nemýlím, jsme s Michalem podepsaní pod oběma logy). Při stavění aparátu jsem si celou galerii nápisů za podiem pečlivě prohlídnul - byla to poslední zábava před rekonstrukcí.
Večírek proběhnul náležitě a tradičně - do desátý hodiny nebyla na sále skoro ani noha, po pouťovým ohňostroji se to všechno sešlo a začal mejdan se vším, co k tomu patří (Jupííí...). Skvělou a roztančenou zábavičku jsme zakončili před třetí hodinou, celkem rychle zabalili, posnídali a vyrazili k domovu. Bolešinská enkláva nocovala v Chotěšově, takže vstávala spolu s náma okolo devátý, kdy jsme vyrazili na místní letiště pořídit fotky k novýmu cédéčku. I to, přes logickou únavu artistů, proběhlo poměrně úspěšně (i když jsme na přistávací ploše nechutně vymrzli). Závěrečněj dojezd v domácí restauračce podrhnul všeobecně dobrej pocit z celýho víkendu. Moc hezká taškařice, fotky najdete tady.

Nahoru

Vlkanov, 19. dubna 2013
Útulnej vlkanovskej sáleček jsme zaplnili už při vyložení aparátu z auta, a to i přesto, že jsme vzali hodně ořezanou verzi. Stavění do prostoru pro kapelu, kam se za normálních okolností vejdou dva harmonikáři bez dirigenta, připomínalo chvílema tetris, nakonec jsme se vešli (Ondrův Marshall v okně byl majestátní...).
Zábavu jsme, za stálýho přísunu ne zrovna příznivých zpráv z plzeňskýho zimáku, odstartovali v půl devátý a v podstatě od druhýho songu bylo jasný, že večírek se vydaří, což se později jenom potvrzovalo, po první várce pomalých písní už parket zůstal plnej. I když jsme s Lubošem stáli v první řadě publiku hodně tváří v tvář, do odposlechu a mikrofonů nám roztančenej divák zahučel jenom jednou. Probíhala tombola, soubor vyhrál krom různých čistidel i nějaký lihoviny, technická sekce provedla ochutnávku hned na místě.
Končili jsme v půl druhý, balení bez Franty (kterej plní poslední dobou roli černý ovce víc než zodpovědně) proběhlo rychle, ono taky nebylo moc co uklízet a motat. Po gulášku jsme vyrazili k domovu, spát jsem šel ve čtyři. Hezká zábavička to byla, je to poznat i z pořízených záběrů.

Nahoru

Strážov, 13. dubna 2013, jako support skupiny Škwor
Skoro přesně po roce jsme se vrátili do Strážova jako předkapela Škworu, kapely, která u nás hraje první ligu. Když jsme tu hráli loni, stál Ondra někde pod podiem a viděl Brufen poprvý v životě, letos už stál na podiu jako jeden z artistů našeho cirkusu. Napadlo mě, jestli tentokrát nebyl na koncertě někdo, kdo příští rok bude hrát místo mě... Snad ještě ne.
Náš set jsme odstartovali v devět a v celkem svižným tempu si dali nám určenou třičtvrtě hodinu, ohlas se zdál bejt dosti kladným. Jako host byl s náma Rosťa, zazpíval a všem povyprávěl, co je novýho v Oklahoma City a Údolí stínů. Franta nejel, jako velitel technickýho zásahu působil Mazlík a postaral se o ansámbl na výbornou. Část souboru pak zůstala na Škwor, naše lazaretní enkláva se za vydatnýho chrchlání vydala k domovu. V Chotěšově probíhal taneční rej pro starší a pokročilý publikum, zastavili jsme se s Lubošem na kafe a za doprovodu klasických šlágrů linoucích se z vedlejšího sálu příjemně poklábosili. Hezkej gig, fotky najdete tady.
V průběhu minulýho týdne dorazil e-mail ve kterým stálo: "Jste banda kašparů !". No, taky že jo, a výstavních...

Nahoru

09.04.2013 - Každej artista...
...našeho cirkusu má kromě jódlování ještě nějaký vedlejší funkce, a přestože se většinou jedná o vymejšlení volovin, občas to přinese i něco zajímavýho - Luboš se, jako dokumentarista amatér, věnuje, za vydatný pomoci externisty Karla, zaznamenávání našich večírků na video a následnýmu střihu. V příslušný sekci se tedy nachází novej živej klípek. Ačkoli je video sestříhaný, zvuk je originální track rovnou z mixu, což může bejt kladem i záporem současně...

Nahoru

Plzeň, Merlin, 6. dubna 2013
Večírek v Merlinu byl, už tradičně, hodně vyvedenej. Před osmou jsme si ještě říkali, kde ty lidi jsou (za poslední rok jsme se, neskromně, trochu namlsali), během prvního bloku se ale prostor velmi příjemně zaplnil. Tančilo se od začátku, neplánovanou přestávku po osmi opusech zapříčinil výpadek proudu, to ale dala technika obratem do pořádku, pak už všechno jelo bez problémů. Vídáme v Merlinu stále víc známých a opakujících se tváří, čehož si vážíme a děkujeme, z obdobných forem masochismu (čili opakovaných návštěv produkcí našeho orchetrionu) máme vážně radost. Výbornej a roztančenej mejdan jsme zakončili chvíli po půl druhý, i přes mírný náznaky návratu černých ovcí proběhlo balení celkem rychle, při návratu domů následoval obvyklej útok na regály se zdravým proviantem na sulkovský benzínce. Celou cestu mírně sněžilo - přestože astronomický jaro začalo před více jak dvěma týdny, efekt se zatím nedostavuje. Kolem čtvrtý ráno jsem, stále neschopen usnout, rozečetl, a bůhví po kolikátý, Exupéryho Malého prince, přišlo mi to jako hezká tečka za povedeným večerem. Velmi vydařená zábavička to byla, simultálně probíhala i fotografická soutěž - první sérii fotek najdete tady, druhou pak tady.

Nahoru

Staňkov, 30. března 2013, jako support Kabát revivalu
Ledce, 31. března 2013, velikonoční
Máme za sebou hodně výživnej a vydařenej víkend. Začínali jsme v sobotu ve Staňkově, Kabát revivalu už jsme tam předskakovali několikrát, všechno proběhlo přesně tak, jak mělo - Štika udělal libovej zvuk, po počáteční konzumaci na plachost se parket příjemně zaplnil, což potom vydrželo až do konce našeho setu. Byli jsme trochu ve stavu lazaretu, proto jsem po dohrání v šatně na všechny apeloval, aby šli brzo spát a byli druhej den čerství. Všichni to splnili, kromě chotěšovský sekce, která zapadla do domácí nálevny, kde se postupem noci děly věci, který jsou rozhodně nepublikovatelný... V hlavě mi hučelo ještě druhej den po cestě do Ledců. Tam nás přivítal příjemnej a vyzdobenej sál, až na malej problém s dodávkou proudu (kterej nakonec vyřešila pojistka, kterou s sebou vozíme neznámo proč a od kdy) proběhlo nazvučení bez komplikací. Celou první sérii se zdálo, že jsme se dostali někam, kde vůbec nemáme bejt - na naše statečný hudlání nikdo nijak nereagoval a spíš to vypadalo, že publiku (a sešel se slušnej dav) vadíme, ovšem v druhým bloku se to celý zlomilo a vyklubala se z toho zatím asi nejlepší letošní zábavička. Skvělá atmosféra a našláplej parket vydržely až do závěrečných tři čtvrtě na dvě. Po hodně dlouhý době jsme vyměnili poslední song, zafungovalo to bezvadně, ovšem představovačka mi tradičně nevyšla a zapomněl jsem na Karla, kterej ten večer opět zastával pozici kameramana, takže omluva... Balení bylo rychlý a disciplinovaný, před odjezdem jsme ještě zhtli výbornej guláš (na žebříčku těch, který jsme za ty roky s bigbítem spocívali, patřil rozhodně ke špičce). Šel jsem spát v pět, s pocitem, že mě přejel parní válec, ale taky s pocitem, že to byly dva hodně vydařený večírky - děkujem všem, který je navštívili. Fotky ze sobotního Staňkova najdete tady, z nedělní vynikající taškařice v Ledcích pak tady.

Nahoru

Tatiná, 16. března 2013
Do kulturáku v Tatiný jsme se vrátili po čtvrt roce, opět nás přivítalo příjemný teplo dvojice naložených kamen. Zábavu jsme odstartovali chvíli po devátý, část publika už mezitím stihla zahnat plachost, tančilo se skoro od začátku, postupem času některý kreace nabývaly na originalitě. Přišli starý známý, nechyběly stýskalský kytary, který za dobu svý služby už pár šrámů utrpěly. Znovu se přijel podívat Karel, zřejmě bez nás po minulým víkendu nemohl vydržet.
Příjemnej večírek jsme zakončili po půl druhý, po zabalení aparátu a výborný večeři vyrazili k domovu, v půl pátý jsem ulehal do peří. Jedinou kaňkou hezkýho večera tak byla zbytečná agrese spáchaná na Mazlíkovi zhruba v jeho polovině. Už tradičně jsme pořídili slušnou dávku momentek.

Nahoru

Bolešiny, 9. března 2013
V Bolešinách (nebo Bolešinech ? Neznám místopis...) jsme byli poprvý, Ondřej si po třičtvrtě roce v řadách souboru zahrál na domácím hřišti. V hezkým kulturáku s prostorným jevištěm jsme postavili všechny krámy, co se nám v garáži válejí, i tak jsme při stavění atakovali časovej rekord. Večer zahájila skupina Radiator hodinkou říznýho punku (vyměnili jsme nosiče, snad CD v tašce najdu), pak jsme do varieté vtrhli my. Večírek proběhl náležitě, pěknou zábavičku jsme přetáhli přes druhou hodinu. V playlistu bylo opět pár novinek, setkaly se s kladným ohlasem. Fanda přizval na tenhle večer bratra Karla, kterej skoro celou taškařici zaznamenával na kameru, do toho Mazlík fotil jako o život (tradičně), chvílema se na podiu zdálo, že se natáčí nová komedie...
I balení jsme pojali skoro rekordně, všechno jsme pak zakončili večeří (anebo snídaní), na benzínce v Klatovech jsme to nad ránem zalili kávou z kelímku (jako kartograf amatér jsem opět probral regál s mapama, k Finsku z Vejprnic žádnou zajímavou do série neměli). Do peří jsem se dostal v půl šestý, když jsem po pěti hodinách mrákotnýho spánku vstával, ještě mi v hlavě trochu hučelo. Hezkej večer to byl, zdravíme příjemnou paní pořadatelku, na podzim se do Bolešin vrátíme. Fotky z vydařený zábavičky najdete tady.

Nahoru

Plzeň, Merlin, 2. března 2013
Do Merlinu jezdíme rádi. Vrátili jsme se skoro přesně po měsíci a nebejt technických problémů při zvukovce, který jsme řešili víc než hodinu, všechno proběhlo klasicky - opět přišli staří známí, opět přišlo pár nových tváří, opět to byl hodně vypečenej večírek. Do playlistu jsme nasázeli spoustu nových i staronových kusů, někdy to přineslo humorný momenty v podobě bílých míst. Končili jsme v jednu, po zabalení aparátu dali jedno malý (děkovačka na bar) a vyrazili k domovu. Tradiční zastávka na benzínce už je samozřejmostí, stejně tak s ní spojený filozofování o ničem... Šel jsem spát okolo čtvrtý. V neděli po poledni jsme s Fandou a Bobem zvukovou závadu z předchozího večera odstranili během třiceti minut, čímž jsme potvrdili zajetý rčení, že ráno je moudřejší večera. Hezkej večer, tradičně obsáhlá série snímku od Mazlíka je tady.

Nahoru

Staňkov, 15. února 2013
Soukromá oslava v přísálí staňkovskýho kulturáku byla nakonec daleko příjemnější, než jsme očekávali. Tancechtivých postupem večera přibývalo, střízlivých ubývalo, proviantu byl pořád dostatek... Večírek jsme protáhli až do čtvrt na tři (což zčásti zapříčinily delší pauzy a trochu rozkouskovanej playlist). Po dlouhý době (a možná, že úplně poprvý), jsme na naléhání nechali zazpívat jednu z přítomných slečen, už to zase dlouho neuděláme... Fajn večer, pár snímků najdete tady.

Nahoru

Plzeň, Merlin, 2. února 2013
Když jsme vyráželi na pětadvacátej večírek v Merlinu, českej daviscupovej tým hrál čtyřhru se Švýcarskem, nakonec to dohráli asi čtvrt hodiny po startu zábavy.
Zvukovka se nám neobvykle protáhla, Bob ale nakonec nad přeswitchovaným mixem zvítězil, stejně tak Fanda posléze objevil vadnej kabel, kterej zabraňoval v komunikaci světel s ovladačem.
Večírek se vydařil. Přišli ti, co chodí do Merlinu vždycky, přišli staří známí, který jsme nějakej čas neviděli, zaznamenali jsme pár nových tváří. Od začátku roku standardně zařazujem do playlistu dvě novinky z připravovanýho CD, text opusu Klauni už se někteří stihli naučit. Ondra předvedl husarskej kousek když vypálil sólo i bez prasklý struny tak, že ani zbytek ansámblu oproti normálu nepoznal změnu.
Končili jsme lehce před jednou, balení proběhlo disciplinovaně, noční obžerství na benzínce už je vlastně pravidlem... Hezkej večer, slušnou dávku obrázků najdete tady.
Od začátku roku s náma jezdí coby technik Marek Mazanec (právě on je autorem většiny snímků), kterýho familiérně přezdíváme Mazlík. Snad mu nadšení, stejně jako ostatním novým členům cirkusu, vydrží co nejdéle.

Nahoru

Plzeň, Hockeybar Severka, 19. ledna 2013
V pěkným a rozlehlým hokejovým baru jsme byli poprvý. Už při zvukovce jsme zaznamenali pár technických obtíží, pecka přišla v momentě startu - Ondrovi přestal hrát zesilovač, došlo k překotnýmu přepojování (oba dva náhradní jsme logicky nechali doma...), poznamenalo to celou první sérii, jak zvukově, tak atmosférou na podiu i pod. Od druhýho bloku se večírek trochu rozběhl, publikum se vyselektovalo na část odchozí a část popíjející a posléze tančící. Zábavičku jsme zakončili po jedný hodině, balení bylo tentokrát velmi disciplinovaný. Tradiční zastávka na benzínce proběhla rovněž, vykoupili jsme skoro všechen proviant. Studoval jsem regál s mapama - od doby, kdy jsme tam pořídili mapu Finska, žádná nová a zajímavá nepřibyla... Opakování je v plánu, termín vyřešíme po víkendu. Fotky najdete tady.

Nahoru

Plzeň, Merlin, 12. ledna 2013
Už tradičně vypečenej večírek. Náše estrádní úderka trpěla mírnou nervozitou, v nový sestavě to bylo přece jenom oficiálně poprvý, což se trochu podepsalo na první sérii, kdy se pár chybek urodilo (mě například hned ve třetím songu vypadlo z rukou celý solo - takovou pazdrátovinu už jsem dlouho nepředved...). O pauze jsme trochu zkonsolidovali šik, pak už jsme si celou taškařici užívali s patřičnou náležitostí. Svoji chvilku si vybral i Fanda, v poslední sérii zamlžil tak, že věci neznalí hledali hasičáky...
Pěknou a roztančenou zábavičku jsme zakončili před jednou. Černý ovce při balení byly, něco o tom tentokrát vím i já... Svůj dluh společenstvu jsem částečně splatil při vykládání. Hezkej večer to byl, opakovat budem příští měsíc. Vydařená fotodokumentace zde.

Nahoru
TOPlist