Archiv 1-6/2014

-
Dolany, 27. června 2014 + Chotěšov, hřiště, 28. června 2014
-
Blatnice, 20. června 2014 + Obora, 21. června 2014
- Přeštice, 14. června 2014
- Slatina, 7. června 2014
- Neuměř, 31. května 2014
-
Černice, U Koblížka, 23. května, akusticky + Ves Touškov, 24. května
- Semněvice, 10. května 2014
-
Plzeň, Merlin, 3. května 2014
-
Chlumčany, 18. dubna 2014, support Kabát revivalu
   + Myslovice, 19. dubna 2014
   +Ledce, 20. dubna 2014, velikonoční
-
Plzeň, Merlin, 5. dubna 2014
-
Chotěšov, restaurace ND, 22. března 2014, akusticky
-
Staňkov, 15. března 2014, support Kabát revivalu
- Bolešiny, 7. března 2014 + Plzeň, Merlin, 8. března 2014
- Chotěšov, Šibřinky, 22. února 2014
- Plzeň, V Zatáčce, 14. února 2014
-
Plzeň, Merlin, 8. února 2014
- Dolany, 1. února 2014
-
Zbůch, CPTS, 29. ledna 2014
- Plzeň, V Zatáčce, 24. ledna 2014, akusticky

- Plzeň, Merlin, 11. ledna 2014Dolany, 27. června 2014
Chotěšov, hřiště, 28. června 2014
V Dolanech byla pouť. Když jsme dorazili na místo a vykládali, houpačky v odpoledním slunci jely naplno a ve střelnici praskal jeden výstřel za druhým. Postavili jsme, nazvučili a ochutnali výborný pouťový koláče od pana pořadatele.
Začínali jsme po devátý, na sále to vypadalo spíš prázdně než plně, ale jako skoro všude se to postupem času trochu zaplnilo. Tančilo se hned od začátku, někdy v zajímavých sestavách. Už skoro standardně hrajeme novinku Pár slov, dali jsme ji i tentokrát.
Ve čtvrt na dvě došel proud, což bohužel část publika pojala jako vtipný outro a vyrazila k domovu. Po deseti minutách bádání (a zjištění, že šestnáctce jističi na podiu je v hlavní skříni předřazená osmička, takže je vůbec div, že to nespadlo daleko dřív) jsme nahodili aparát do nouzovýho režimu a pod dvěma žárovkama na podiu odehráli zbývající část playlistu, končili jsme krátce před druhou. Aby toho nebylo málo, Ondrův zesilovač před koncem vypadl taky a rovněž dojížděl na půl plynu.
Dali jsme výbornou večeři a poměrně rychle a disciplinovaně zabalili (uklidňovali jsme při tom Ondřeje a rozmlouvali mu hod zesilovače ze skály). Na základně jsme byli něco před čtvrtou, kolem pátý se mi podařilo usnout. Příjemná zábava, fotky najdete tady.
V sobotu jsme startovali před druhou, to aby aparát ve čtyři stál a reprodukovanou hudbou podkresloval dětský soutěže. Část souboru to stihla domů na rychlou sprchu a jídlo, část zůstala, v šest jsme byli komplet a udělali zvukovku. Pak přišel déšť. Zábavu to skoro o hodinu posunulo, i tak se ale docourala (většinou pod deštníkama) slušná návštěva.
Spustili jsme v osm, během první série přišel další déšť, pořadatelé narychlo postavili druhej stan. Začaly prázdniny, některý ratolesti dostaly účast na zábavě jako odměnu za dobrý vysvědčení, z podia to vypadalo moc pěkně, snad z toho vyroste další bigbítová generace. Taneční rej se s přibývajícím časem zahušťoval, večírek záhy chytil ten správnej spád, ani další přeháňka už nevadila. Karel premiérově odpálil na domluvených místech playlistu skromný pyro, předpokládanej efekt se dostavil (a shořelo jenom to, co skutečně shořet mělo). Moc hezkej večírek jsme zakončili před jednou, hned jak jsme začali balit a nakládat, přišla další voda, k tomu se přidala i prasklá žárovka v "uklízecím" halogenu. I přesto jsme areál po hodině opouštěli. Zatímco většina souboru s radostí (a dvěma zábavama docela opotřebovaná) upadla do pelechů, Fanda a Karel to táhli do rána. Děkujem všem, který neodradilo počasí a dali to s náma, výbornej mejdan to byl, je to vidět i z pořízený fotodokumentace.

Nahoru


Blatnice, 20. června 2014
Obora, 21. června 2014
Třetí soukromou akci v řadě jsme absolvovali v pátek v Blatnicích (a nebo Blatnici, místopis jsem nenastudoval). Dorazili jsme před sedmou a zatímco se dohrával fotbalovej turnaj postavili a nazvučili. Už v tu chvíli bylo jasný, že zima bude velká.
Začínali jsme v devět, hned od začátku to vyvolalo taneční rej, kterej vydržel až do závěrečný půl dvanáctý. Zima se stupňovala, tentokrát to skoro nikoho do tepla restaurace nezahnalo a všichni to statečně dali s náma.
Při balení došlo k dost podstatnýmu zádrhelu - Lubošova dodávka, kterou kapela dopravuje aparát, začala stávkovat. Po půlhodině se ji podařilo přesvědčit alespoň k nějakýmu pohybu, po další hodině jsme se konečně doplazili na základnu. Na soukromou akci to bylo velmi podařený, dokumentujou to i pořízený fotky.
V sobotu jsme od rána řešili logistiku večerní taškařice, před pátou hodinou jsme pak překládali aparát do dvou náhradních vozidel.
V Oboře měli pořadatelé akci moc hezky připravenou. Minulej rok jsme kvůli dešti museli do sálu, tentokrát nespadla ani kapka a ani zima nebyla tak hrozná.
Sešlo se to náramně a už chvíli po začátku se zaplnil taneční beton. Oboráci na nás byli připravený, texty pečlivě nastudovali, některý kousky si odzpívali prakticky sami. Celej mejdan kolem mě projel jak utrženej vagon, pekelný tempo a skvělá atmosféra.
Výbornou zábavičku jsme po několika přídavcích utnuli v jednu, dali klobásu a rychle zabalili a naložili, cesta domů byla tentokrát bez zádrhelů, před čtvrtou jsem byl v posteli.
Děkujem všem za velmi pěknej večer, přijďte si to do Obory zopakovat na konci září. Fotky z večírku právě proběhlýho najdete tady.

Nahoru


Přeštice, 14. června 2014
V Přešticích celej den jezdily Land Rovery terénní závod. Zatímco jsme stavěli aparát, tentokrát doslova na zelený louce, předávaly se ceny a počítali padlí.
Začínali jsme v osm, večírek se poměrně záhy roztančil. Nebylo divu, někteří konzumovali v průběhu celýho dne a docela zdatně. V půl jedenáctý byla ohnivá show - Rytíři z Tachova (doufám, že jsem název udržel) předvedli fakt slušnej mazec. Sledoval jsem některý z pánů, kterak před pliváním ohně plní ústní dutinu olejem - skupina Brufen by to dělat nemohla, všechno, co si do pusy vezmem totiž vždycky spolkneme... Vážně hezký vystoupení. O chvíli později byla rapová vložka. Ta už se nám tolik nelíbila a opět nás nadlouho vyléčila z půjčování mikrofonů "třetím osobám" (a to i přesto, že jsme za půjčení "majku" a improvizaci v A byli označeni jako "hustá kapela")...
Zima už v tu dobu zahnala většinu diváků do tepla restaurace, poslední blok jsme dohrávali pro ty nejotrlejší, proti chladu a ztrátě citu v prstech nezabíraly už ani osvědčený prostředky. O půlnoci jsme večírek ukončili, balení bylo (možná právě díky zmíněným podmínkám) příkladně rychlý. Večeři jsme dali na přeštický benzínce, na základně jsme byli něco po druhý. Jako náhradník za stagnujícího Mazlíka s náma coby technik vyrazil Petr Rejthar, šlo mu to parádně, viděl bigbít taky z druhý strany. A pořídil nějaký obrázky.
Zajímavá garden party...

Nahoru


Slatina, 7. června 2014
Páni přes počasí slibovali na tenhle víkend parádní klima a nemýlili se. Když jsme ve čtyři dorazili na Slatinu, bylo krásně, dvorem usedlosti se nesla vůně pečenýho vepře, klid, pohoda... Jezdíme sem od roku 2009 a stejně jako léta minulý, i tentokrát to byl hezkej mejdan.
V klidu jsme postavili a nazvučili, Michal ještě před tím vypůjčenou flexou trochu poupravil činel, kterej na minulý akci rozmlátil.
Začínali jsme, po kávě a domácím koláči, v půl sedmý. První blok byl na poslech a zahnání plachosti, během druhýho už začal taneční rej. Opět jsme dali standard Louie Louie, z textu jsem vylovil snad ještě míň než minulej tejden... Příjemnej večírek se nakonec protáhnul skoro do půlnoci, opakovaný skandování "ještě jednu" jsme na popátý už nevyslyšeli, opustili hrací přístřešek a nehorázně se přežrali už zmiňovaným prasetem. Pan domácí má neuvěřitelnou výdrž - po celodenním přísunu škodlivých nápojů i tak vydržel až do jedný, kdy jsme se rozloučili a vyrazili k domovu. Pěkně jsme se pobavili, fotky najdete tady.

Nahoru


Neuměř, 31. května 2014
Bigbít se dá udělat skoro všude - v Neuměři vklínili hrací přívěs mezi dvě chalupy a prostor před hospodou pak fungoval jako parket. Na místo jsme dorazili před čtvrtou a při stavění sledovali Fréza cup, závod zahradních traktůrků. Některý vozidla připomínaly filmovou verzi Hrabalovy klasiky, některý ale před závodem prodělaly určitou verzi tuningu... Zdravíme všechny šílence na skorolétajících strojích.
Po drobných problémech s kabeláží jsme začali se zhruba dvacetiminutovým zpožděním oproti plánovaný šestý. Nemuselo se na nic čekat - jak diváci, tak členové jednotlivých posádek už plachost přepili dávno před začátkem. Pro náš cirkus to byla první letošní zábavka venku a i když hvězdy překryly mraky, povedlo se to náramně. Už minulý léto jsme si občas strčili klasiku Louie Louie a protože pro nás léto začalo právě tuhle sobotu, dali jsme ji i tentokrát (budu se muset konečně naučit text). Vydařenej večírek se protáhl skoro do půlnoci, při balení aparátu už byla docela kosa. Budem si muset zase zvyknout na orosený a špinavý kabely, ale to k bigbítu pod širým nebem patří. Hezkej večírek, je to poznat i z pořízených momentek.

Nahoru


Černice, U Koblížka, 23. května, akusticky
Ves Touškov, 24. května
Ke Koblížkovi jsme se vrátili, tentokrát s akustickou verzí našeho varieté, skoro po třech letech. Katka a Jakub za tu dobu udělali spoustu práce - stodola, ve který se hraje, je skutečně famózní. Sešlo se to komorněji, ale atmosféra byla hned od začátku bezvadná, soubor to strhlo k různým cituplným poetickým vložkám a taky k původně neplánovanýmu přednesu novinky s názvem Pár slov, songu, kterej na novou desku napsal Ondra. Pobavili jsme se náramně. Vydařenou sešlost jsme ukončili chvíli před jednou, část výpravy pak odchvátala k domovu, Ondra šel ve tři do práce, část výpravy zůstala v družným hovoru ještě další tři piva, shodli jsme se s Michalem, že to poslední malý byl přesně ten "break point", kdy se to s částečný nekultury zvrhne v absolutní... Moc hezkej večer, do Černic se vrátíme v pátek 12. září. Fotky najdete tady.
V sobotu jsme vyrazili do Vsi Touškova, zábava byla naplánovaná jako tečka za soutěží v hasičským sportu. V místním sále jsme s Michalem hráli někdy před třinácti lety s The Wrongs, podium jsme si pamatovali úplně jinak, i když se vůbec nezměnilo. Pořadatelé měli zábavu pěkně připravenou a zajištěnou, bylo nám jich skoro líto, protože s úderem osmý, kdy se mělo začínat, nebyla v sále ani noha. Počkali jsme skoro do devíti a spustili, pořád ještě do skoro prázdnýho sálu. Pak se to ale nějak otočilo a publikum dorazilo, krásný slečny a ženy po chvíli rozvlnily parket, přitáhly tím i lovce okolo. Vyhlašovali jsme několik hasičských mužstev a ženstev, taky narozeniny, všechno si to nepamatuju. Na konci druhýho bloku si Ondra s Vaškem na jeden song prohodili nástroje, o pauze pak plánovali další výměny - jestli to takhle půjde dál, bude nástrojový obsazení každou zábavu nejistý... Povedenou taškařici jsme několika přídavkama zakončili chvíli před druhou, po nezbytným zabalení a opětovným složení aparátu na základně jsem se dostal do postele chvíli po čtvrtý, to už za otevřeným oknem zpívali ptáci, začínalo svítat a vzduch voněl přicházejícím létem. Povedenej mejdan, za rok je domluvený opakování. Fotodokumentace zde.
Další pěknej víkend, děkujem.

Nahoru


Semněvice, 10. května 2014
U Moniky a Petra v Semněvicích je to vždycky na pohodu, jsou to fajn lidi a tak trochu blázni, v dobrým samozřejmě. V zeštíhlený sestavě (Mazlík figuroval tuhle sobotu coby navigátor v rallye) jsme vyložili, postavili a v klidu nazvučili. A čekali - i když pořadatelé udělali akci se vstupem zdarma, zrovna početný davy to nepřilákalo, v půl desátý jsme začínali pro skoro prázdnej sál. Během večera přece jenom pár opozdilců dorazilo a když se začalo tančit, prostor se přece jenom opticky trochu zaplnil. Odehráli jsme poctivou zábavu, zejména poslední série, kdy už většina publika přepila ostych, byla docela výživná. S úderem druhý jsme večírek ukončili, zhltli klobásky a opět ve skoro rekordním čase zabalili a naložili. Po cestě domů pár hladovců stejně svedlo výpravu na benzínku v Horšáku, kde dali druhý kolo, sytej zbytek výpravy nakoupil plechovky plzeňských značek, možná i díky tomu se mi podařilo usnout už před pátou... Zdravíme celej semněvickej tým a přejem větší návštěvy, rádi se vrátíme. Fotky najdete tady.

Nahoru


Plzeň, Merlin, 3. května 2014
V Merlinu to byl opět vypečenej večírek. Sešlo se to moc hezky, Luboš navíc šalamounsky rozšířil počty publika srazem ze školy, kterej nasměroval právě na vystoupení našeho cirkusu (a nutno před pány smeknout - na to, že okupovali svůj stůl od třetí hodiny odpolední, vydrželi a slušně zapařili).
Začínali jsme ve čtvrt na devět, tak tak jsme stihli zadržet znělku, Ondrovi praskla struna už při ladění. Dál to jelo bez zádrhelů - parket se pěkně zaplnil, teplota stoupla, zpěvu i tance bylo požehnaně. Do připravenýho playlistu nám několikrát zasáhly přání z řad publika, nebyl důvod je neplnit. Slavily se narozeniny, poslali jsme pozdravný vzkazy, snad jsem při vyhlašování na nikoho z oslavenců nezapomněl. Parádní mejdan jsme zakončili chvíli před jednou, balení tentokrát bylo skutečně rekordní, za necelou hodinu jsme Merlin (kde se ještě mírně dopíjelo a tančilo na reprodukovanou hudbu) opouštěli. Zastávka na sulkovský benzínce už je tradiční, nevynechali jsme ani tentokrát, i když byla taky nějaká zkrácená, chudák Fanda žvejkal svůj gyros ještě při vykládání aparátu na základně. Děkujem za pěknej večer, fotodokumentace zde.

Nahoru


23.04.2014 - Po velikonočním víkendu...
...se odhlásil z řad souboru dosavadní zvukař Petr Schweinfurter všemi řečený Bob. Táhnul to s náma od března 2010, byla to hezká řada vydařených zábav a bolavých rán. Velmi Bobovi děkujeme a přejeme hodně úspěchů na hudebním poli i v osobním životě.

Nahoru


Chlumčany, 18. dubna 2014, support Kabát revivalu

Myslovice, 19. dubna 2014
Ledce, 20. dubna 2014, velikonoční
Chlumčanskej kulturák pamatuje lepší časy, aspoň tak se mi to zdálo po příjezdu na místo, když jsme vzpomínali, jak jsme tam v osmnácti chodili na Brutus.
Chvíli po devátý hodině jsme spustili náš hodinu a čtvrt dlouhej set. V poloprázdným sále to sice nevyvolalo taneční orgie, ale určitý náznaky kladný odezvy byly znát, na několik posledních songů se přece jenom pár tančících na parketu ukázalo. Musíme velmi poděkovat zvukaři, kterej svoji práci odvedl znamenitě a celou dobu se z našeho tělesa snažil udělat kapelu, hrálo mu to fakt parádně.
Končili jsme minutu po čtvrt na jedenáct, rychle zabalili a s vidinou dalších dvou víkendových štací vyrazili k domovu. Předsevzetí jít spát zhatila v Chotěšově rozsvícená cedule naší oblíbený nálevny znamenající, že je dosud otevřeno, protáhnout to do soboty se tedy nakonec povedlo... Pár snímků z našeho předskoku najdete tady.

Pořadatelé z Myslovic trochu bojujou s návštěvností na akcích, který tam probíhaj, ale celkem sympaticky to zatím nevzdávají. Ani na vystoupení našeho cirkusu nepřišly zrovna davy, ale jak praví klasik - u publika nezáleží na kvantitě, nýbrž na kvalitě. Tentokrát se tohle rčení splnilo do puntíku, sešlo se vstřícný publikum a vytvořilo velmi příjemnou atmosféru.
Bob, kvůli problémům s astmatem a pravidelným kapačkám, absentoval, zvučil Fanda a zvuk se mu povedl náramně. Začínali jsme v půl desátý, kdy se konečně do sálu natrousili nějací diváci, hned od začátku ale fungovala výše zmíněná symbióza. Technický potíže tentokrát zajistila nástrojovka, nejdřív stávkovaly skoro všechny bezdráty, potom i basa - bezdráty jsme vyměnili za dráty a basu o první pauze přesvědčili k činnosti, v polovině zábavy to pak vzdal stabilizátor u foťáku. Dál už to jelo bez zádrhelů a i když komorní, tak ale vydařenej večírek jsme dotáhli do půl druhý. Balení bylo rekordní, v půl třetí jsme byli na cestě domů. Pár fotek, který stihnul Mazlík pořídit před kolapsem foťáku, najdete tady, na další záběry z místních zdrojů čekáme.
V neděli jsme vyráželi už v trochu použitým stavu - křiklouni (tedy imitátoři zpěvu) léčili od rána porouchaný hlasivky, kluci bolešinský zase kalili každou noc až do kuropění, v půl pátý na srazu cirkusu měli oči jako zasloužilí svářeči ("Kdy jste šli domů ?" "Když nám vypnuli jukebox...").
V Ledcích se to sešlo parádně. Startovali jsme kousek po osmý, to už byl sál docela plnej a trousili se další diváci. První série byla na poslech a na odvahu podpořenou konzumací, od druhý začal taneční rej. Po sobotním kolapsu vysílačky jsem hrál opět přivázanej na šňůru, párkrát nás s Vaškem dění na parketu strhlo k tanečkům na našem křídle podia, bylo pak složitý se z toho vymotat. Kluci z Obory předvedli o pauze hezkou secvičenou vložku - jsou trénovaní v hasičským sportu, naše zchátralý těleso (až na světlý výjimky) by při podobný exhibici utrpělo nemálo fraktur.
Vydařenej večírek jsme ukončili po půl druhý, zabalili a dali gulášek - byl jako minulej rok na jedničku, pravej ledeckej. Domů jsme se dostali ve čtyři a z posledních sil vyložili aparát. Hezká taškařice, je to vidět i ze záplavy pořízených fotek, hezkej víkend.

Nahoru


Plzeň, Merlin, 5. dubna 2014
V Merlinu proběhlo skoro všechno tak, jak už jsme léta zvyklí. Postavili jsme, jako skoro vždycky řešili problém se světlama, potom se o něco déle nastavovali monitory, protože Luboš poprvý použil sluchátka.
Na publikum jsme tentokrát trochu čekali, ale na většině zastávek našeho cirkusu to probíhá stejně - v deset byl diváků už ten správnej počet. Soubor hrál v pohodě, i po pauze téměř bez chyb. Nějak mi nešlo mluvit, průvodního slova bylo minimum a trochu vázlo, což bylo divný, podpůrných prostředků jsme spotřebovali jako obvykle dostatek. Ve čtvrtý sérii došlo k boji dvou žen, naštěstí byl krátkej a rychle rozehnanej. Vydařenej večírek jsme ukončili po půl jedný.
Cestou domů proběhla klasická zastávka na sulkovský benzínce a zatímco si pěkně vybarvená technika kradla salámy ze zakoupených baget, já se dožadoval některý z map, který jsme minule objednávali. Bohužel, prej příště. Hezkej večer to byl, fotky najdete tady.

Nahoru


Chotěšov, restaurace ND, 22. března 2014, akusticky
Do "Národního" to máme ze základny asi třista metrů (což se po zkoušce často velmi hodí), takže jsme naložili a chvíli po půl sedmý sešli kopec. Luboš dostal od bolešinský enklávy moc hezkej dárek k nedávným narozeninám, rozhodl se ale tentokrát nezlobit a, jak je jeho zvykem krom akustických večírků v ND, důsledně abstinoval (což se snad vztahuje i na všechny kloktadla a uklidňovače hlasivek, který používá).
Odstartovali jsme po osmý hodině. Sešlo se to hezky, oproti minule ale pár volných židlí zůstalo. Soubor hrál v pohodě a na skoro všechny songy si vzpomněl... Už při zvukovce a pak i ve čtvrtý sérii jsme otestovali novej opus Akrobat, v tempu jsme pak nepolevili ani před půlnocí, kdy spousta diváků odešla.
Končili jsme před jednou, výbornou tečku obstarala Zdena s talířem řízků. Příjemnej večírek to byl, fotky najdete tady.

Nahoru


Staňkov, 15. března 2014, support Kabát revivalu
S Kabát revivalem občas hráváme už léta, vždycky je to celkem příjemnej výlet jenom s nástrojovkou. Po příjezdu do Staňkova jsme zjistili, že zvučí Jirka Mixán, zkušenost s ním jsme měli už ze Semněvic a stejně jako tam i tady byl zvuk perfektní.
V devět jsme odstartovali náš hodinu a dvacet minut dlouhej set, v jeho první polovině se publikum ještě scházelo, v polovině druhý už se parket příjemně zaplnil a roztančil. Vsadili jsme na obvyklý opusy, fungovalo to. Závěrečný volání "ještě jednu" jsme vyslyšet nemohli, bylo třeba uvolnit podium Kabát revivalu.
Soubor se pak rozdělil, chotěšovská část shlídla pár songů a vyrazila k domovu, jak dopadli ostatní zatím nevím, já byl o půlnoci v posteli. Pěknej večírek, z rozpisu je jasný, že se bude ještě několikrát opakovat. Fotky najdete tady.

Nahoru


Bolešiny, 7. března 2014
Plzeň, Merlin, 8. března 2014
Po volným víkendu, kdy jsme se věnovali jiným škodlivostem, než je bigbít, se soubor sjel na šestou do Bolešin řádně natěšen. V čase začátku vypadala návštěva tristně, během první série se publikum o něco rozmnožilo a posléze i roztančilo, nakonec to byla docela příjemná zábava, kterou jsme ukončili před druhou. Alkoholická hádka, který se účastnila i část naší techniky, tomu pak dala celkem nesympatickou tečku. Fotodokumentaci najdete tady.
V sobotu, v pět odpoledne, kdy jsme překládali aparát, ještě někteří bojovali s dozvukem předchozího večera. MDŽ Bob definoval jako mezinárodní den žraní, hned po příjezdu do Merlinu pak začal na potvrzení teze pracovat, ještě před vyložením aparátu jsme proto navrhli krokoměr pro opilce, kterej by kromě tradičních předvoleb obsahoval ještě nastavení v promilích a podle něj počítal i nutnou odchylku v délce kroku...
Začínali jsme kousek po osmý, záhy se z toho vyklubal epesní večírek, jeden z těch, na který jsme v Merlinu tak trochu neskromně zvyklý. Slavilo se ledasco, pozdravný vzkazy jsme uložili a schovali, možná se ještě budou hodit pro případný rozklíčování bílých míst... Velmi vydařenou taškařici jsme ukončili v jednu, zatímco jsem se s Bobem věnoval šéfovi podniku, zbytek souboru nenápadně smotal šňůry a naložil aparát, tentokrát jsme tedy za černý ovce byli my.
Na benzínce jsme se sešli všichni, večeře u některých proběhla dvoukolově. Studoval jsem regál s mapama, žádný zajímavý kousky jsem nenašel (Finsko jsme tu koupili asi před třema rokama), takže jsme na dubnovej Merlin a cestu domů nějakej objednali (myslím, že požadavek zněl Švédsko, Nová Guinea a Ekvádor...).
Při vykládání aparátu jsme mohli jenom litovat, že navrhovanej krokoměr ještě neexistuje, Bob se nám svalil pod jednu z nejtěžších beden... Moc hezkej večírek, děkujem. Fotky najdete tady.

Nahoru


Chotěšov, Šibřinky, 22. února 2014
Docela tradiční akce, poměrně netradičně bigbít (už druhej rok po sobě) - zvučili jsme celej den, odpoledne pro děti se velmi vyvedlo, soubor se po raním postavení a zadrátování aparátu sešel v pět a celkem bez komplikací nazvučil i sebe.
Čekala se větší návštěva, i tak bylo příjemně plno a skoro od začátku tanečno. Někteří se s maskováním moc nemazlili, většina přestrojených to ale pojala velmi zodpovědně - promenáda masek (pochod jsme hráli asi poprvý) byla zajímavá podívaná, odmaskování taktéž. Soubor ze sebe vymačkal jeden z nejlepších výkonů posledních měsíců, sedla nálada, sedl zvuk, pobavili jsme se náramně a velmi. Večírek (podle nás vydařenej) jsme ukončili chvíli po druhý hodině, i balení a nakládání bylo v normě,  ve čtyři jsem byl v pelechu.
Maškarní rej je zachycen na fotkách rozdělených podle zdrojů  do první a druhý série.

Nahoru


Plzeň, V Zatáčce, 14. února 2014
Co napsat o zábavě, kde jsem nebyl ?... Zatímco se mi děcko (tedy náš cirkus) toulalo po světě, ležel jsem doma v horečnatých mrákotách a snažil se zaspat smutek. Na tom, že večírek mohl proběhnout a proběhnul, dle zkazek, velmi dobře, má nemalou zásluhu Tomáš Weiss, kterej to s klukama vyrazil odehrát - velmi děkuju já, velmi děkuje celej soubor.
Report, hned o několik řádků níže, sepsal Michal, fotky najdete tady.
Tak jak to vlastně bylo. Petr už nakousnul, že to bylo úplně poprvé, kdy kapela byla nucena zábavu odehrát bez něho. V těchto případech, kdy jeden z nás je fyzicky indisponován, se zábava ruší. V Restauraci v Zatáčce však trvali na naší produkci za každou cenu, nejen proto, že měli rezervačky na všech stolech, ale také oslavu (Domčovo 24) narozenin. Že Petr nemoc a hlavně vysokou teplotu nepřepere zjistil ve čtvrtek. Na poslední chvíli jsme sehnali dobrovolníka, Tomáše Weisse, který s námi bez jakékoli předchozí zkoušky vyjel a hrané písně našeho souboru se učil za pochodu během vystoupení.
Začínali jsme v půl devátý, první a část druhé série byla poslechová, pak se to roztančilo a zábava chytla tu správnou náladu a skluz. Opět jsme porušili naše pravidlo a několik písní opakovali (vypadá to jako tradice ve zdejším zařízení), na přání narozeninového oslavence jsme zábavu protáhli do čtvrt na tři. Všem zúčastněným děkujeme za krásnou atmosféru, za skvělé občerstvení a hlavně za trpělivost, kterou s námi měli. I v improvizované a na rychlo doplněné sestavě jsme odehráli celkem slušnou zábavičku.
Balení, nakládání, zastávka na benzíně, bageta, vyložení aparátu, sprcha, sex a spánek. Krásnej večer to byl. Tak zas příště …..

Nahoru

Plzeň, Merlin, 8. února 2014
Vstával jsem v 16.30, noc z pátka na sobotu se mi poněkud nevydařila a když jsme po pátý hodině odjížděli do Merlinu, cítil jsem se pořád jako by mě přejel buldozer. Následek se projevil hned při vykládání - ukázalo se, že jsem zapomněl kytarovej zesilovač, naštěstí zafungoval Karel coby rychlá spojka a na místo ho obratem dopravil. Jak podokl Vašek, opustil jsem domov poněkud bezhlavě...
Zábavu jsme odstartovali v půl devátý po tom co ukončili prezentaci nabízeči Jamesona, i do našich řad padlo několik loků z jejich soudku. Z počátku to bylo takový vlažný, ale už před koncem prvního bloku dostal večírek obvyklej spád, to pak vydrželo až do závěrečný jedný hodiny.
Při balení už se u mě naplno projevil účinek škodlivých nápojů z obou večerů, nacvičovali jsme při stěhování mixu vlastní verzi slopestylu, překlopili jsme mix, překlopili jsme mě... Můj soused v podobných situacích říká "co si nepamatuju, to se nestalo", já, a v těchhle případech bohužel, podobnýma výpadkama netrpím, musím se tedy držet spíše hesla "dělat ostudu není hanba"...
Moc hezkej večírek to byl, je z něj spousta fotek.

Nahoru


Dolany, 1. února 2014
Trefit správnou odbočku do Dolan se ukázalo jako poměrně náročnej úkol - po cestě na místo totiž zabloudily tři posádky ze čtyř. I tak jsme dorazili včas a v klidu postavili a nazvučili.
Slavily se narozeniny, byla spousta jídla a nezdravých nápojů, bylo všechno, co k oslavě patří. Výjimečně jsme zopakovali jeden z pomalých coverů a nechali zazpívat kolegu z konkurenční kapely, jméno souboru jsem bohužel neudržel. Večírek se protáhnul do půl druhý, po výborným guláši pak vynášení aparátu probíhalo trochu těžkopádněji. Ještě jsme po novým roce nenajeli na to správný tempo, po cestě domů se začala hlásit únava, zaháněli jsme ji debatou o geometrickým rozložení patníků, v pět jsem byl v posteli.
Oslavenkyni přejeme všechno nejlepší, fotodokumentace zde.

Nahoru


Zbůch, CPTS, 29. ledna 2014
V ústavu sociální péče ve Zbůchu jsme hráli potřetí - vždycky se na hraní tam hodně těším a zároveň z toho mám velkej respekt, určitý aspekty běžný definice normálnosti jsou tam pokaždý trochu překroucený ve prospěch zúčastněných.
Jídelna, kde se hrálo, je velká kostkoidní místnost, v prázdným, rozlehlým a akusticky nepřívětivým prostoru jsme chvíli honili zvuk. Když Michal začal mlátit do bubnů, všichni ostatní na podiu se okamžitě zesílili, všude byl slyšet jenom rytmičák. Asi v polovině zvukovky přišel revizní technik, kterej ve vedlejších prostorách páchal elektrickou revizi, a řekl, že půjde domů, protože přes naši produkci neslyší stykače...
Publikum dorazilo přesně na čtvrtou. I my jsme začali přesně a dali poctivej dvouhodinovej koncert. Málokdy to jede hned od prvního songu, tady ale vždycky, diváci byli stejně jako minule a předminule výborní, museli jsme přidávat a když jsme podium definitivně opustili, bylo ještě půlhodinový focení.
Tak trochu jsme si koupili odpustek a aspoň na malou chvíli byli peklu o něco dál, než jsme obvykle (i když z určitýho pohledu by to mohlo vypadat spíš obráceně) - byl to skvělej koncert, rádi se vrátíme. Děkujem přítomným za famózní pařbu a pořadatelům za parádní servis. Fotky najdete tady.

Nahoru


Plzeň, V Zatáčce, 24. ledna 2014, akusticky
Restaurace V Zatáčce je příjemnej lokál s milým personálem (starali se o nás, jako by přijeli Stouni), byli jsme tam poprvý. Vašek pořád bojoval s dozvukem angíny, dorazil se zpožděním, i tak jsme začali skoro na čas. Přišli staří známí, většina jich viděla náš cirkus v akustický úpravě poprvý, přišli i ti, kteří nás viděli úplně poprvý.
První půlka večera byla spíš koncertní, pak se to přehouplo a hezky roztančilo, v příjemný atmosféře jsme to dovalili do závěrečných tři čtvrtě na jednu. Udělali jsme výjimku - dva songy jsme na přání opakovali - to děláme jednou za dekádu, další podobná výjimka tedy nastane nejdřív v roce 2020... Básničku o opilém harmonikáři, kterou jsem na místě sestrojil, jsem přes noc zapomněl, a to i přesto, že náš ansámbl popisovala docela věrně. Byl to hezkej večírek, rádi se vrátíme. Fotky najdete tady.

Nahoru

Plzeň, Merlin, 11. ledna 2014

V Merlinu jsme nehráli. Ve dvě odpoledne přišla zpráva o Vaškově cestě na pohotovost, jeho stav bohužel nedovolil zábavu odehrát.
Dost často to dáváme v různých stavech a s různýma neduhama, občas to ale překročí mez, kdy je možný hrát, to se stalo právě v sobotu a, pokud
se nemýlím, stalo se tak od založení souboru v roce 2002 potřetí. Mrzí nás to a velmi se omlouváme všem, kteří měli v plánu dorazit.

Nahoru
TOPlist