- Chotěšov, hřiště, 26. června 2015 + Hracholusky, Kotva, 27. června 2015
- Slatina, 20. června 2015, soukromá akce
- Blatnice,12 června 2015, soukr. akce + Neuměř, 13. června 2015
- Obora, 6. června 2015
- Chotěšov, 23. května 2015
- Horšovský Týn, 27. března 2015
- Staňkov, rockovej bál, 14. března 2015
- Hradec u Stoda, 28.2.2015, křest CD "Kolotoč"


Chotěšov, hřiště, 26. června 2015
Hracholusky, Kotva, 27. června 2015
Chotěšovskej fotbalák byl netradičně v pátek. Měli jsme z toho trochu strach, zvlášť potom, co pořadatelé zaspali a vyvěsili plakáty dva dny před zábavou, sešlo se to ale pěkně, některý ratolesti na zábavce zahájily prázdniny.
Taneční rej propuknul s příchodem tmy a začátkem účinku omamných nápojů. U příležitosti rozlučky se svobodou jsme byli žádáni o píseň pro Elišku - Für Elise v repertoiru nemáme, zahráli jsme tedy píseň varovnou upozorňující na možná úskalí budoucího svazku, pro ženicha, kterej se na parketu též objevil, jsme dali píseň uklidňující, to aby ranní stav po zábavě zvládnul s úsměvem. Poslední sérii pojal Bohy trochu punkově, zrychlený tempa některých opusů zanechaly na Lubošových hlasivkách nemalý šrámy - když jsme celou taškařici před jednou hodinou ukončili, vycházel z něj místo slov už jenom teplej vzduch.
Zabalili jsme, naložili a pozřeli výborný uzenky, když jsme areál opouštěli, ti nějvětší vytrvalci se ještě snažili ztéci nálevní okénko. Fotky z chotěšovskýho večírku najdete tady.
V sobotu nás na Kotvě přivítal déšť. Zbabělý návrhy některých techniků vyzývající k ústupu do vnitřních prostor restaurace jsme zahnali tezí o vlastizradě a postavili venku - areál doznal od minulýho roku příjemných změn, na podium už nezatéká a krytá je i velká část sezení. Hodilo se to, znovu se rozpršelo těsně před začátkem.
"Ty louže tady na konci nebudou," říkal jsem klukům ukazujíc na kaluže uprostřed parketu, "lidi to vcucnou".
Bohy, kterej se konečně dočkal teambuldingu a z pátku na sobotu spal u Vaška na chatě (takže vlastně moc nespal), zapomněl texty s poznámkama - z časových důvodů jsme pro ně nejeli a spolehli se na improvizaci, což se vyplatilo, bylo to Bohyho nejvyvedenější hraní a jsme trochu na vážkách, zda-li mu noty nezabavíme úplně a napořád.
I přes mizerný počasí se nakonec dostavil slušnej počet diváků, známý tváře se mísily s nováčky. Pravej taneční rej začal opět až s příchodem tmy, vysušení parketu bylo na konci dokonalý. Při posledním bloku někdo odpálil zakázaný listí, muselo to bejt těsně u podia, vůně byla dosti silná a lehce omamná.
Vydařenou a mírně mokrou zábavičku jsme ukončili v půl dvanáctý, což je na Kotvě policejní hodina. Balení bylo z kategorie rekordních, část souboru pak vyrazila k domovu vyložit, Vašek, Bohy, Ondra a Mazlík odjeli pokračovat v teambuldingu. Momentky z Kotvy najdete tady.
Když jsem v neděli po ránu vyrazil se svou rok a půl starou dcerkou na procházku do ještě téměř liduprázdných ulic naší obce veden pouze jejím smyslem pro sběr všemožných odpadků, obě hry jsem si v hlavě přehrál a zkonstatoval, že to byl pěkně vypečenej víkend - dík, můžete to zopakovat třeba hned ten příští, kdy naše šapitó rozbalíme celkem třikrát.
Neděle, 13.30
Před malou chvílí volali kluci z chaty - z nesrozumitelný změti v telefoním sluchátku jsem rozklíčoval, že mám bejt v klidu, že rock and roll stále žije.
"A jak se dostanete domů?" ptal jsem se.
"Vůbec nevim, asi zejtra," odpověděl Bohy.
I když jsme na Kotvě opět útočili na rekord v počtu spotřebovaných birellů, vypadá to, že situace se nakonec vyvinula správným směrem...

Nahoru


Slatina, 20. června 2015, soukromá akce
Po cestě jsme v Máně (jak familierně Lubošovu dodávku označujeme) poslouchali kolegy z první ligy, pár coverů od nich hráváme.
Luboš: Tenhle druhej hlas trefím tak jednou ze sta případů.
Fanda: Takže letos ještě ani jednou...
Na Slatině nás přivítal déšť, během první série ustal, zábavka tak mohla proběhnout jak je tady zvykem, velmi příjemně. Začali jsme v sedm, postupem času přibývalo tančících. S tmou přišel i chlad ("Je tu zima jak v ruským pornu," označil to Ondra), parket se zaplnil, tanec (spolu s omamnými prostředky) fungoval jako prostředek proti nízký teplotě. Divokej Jarin, jeden z pravidelných účastníků týhle taškařice, chtěl pronést zdravici do mikrofonu, rádi jsme mu vyhověli. Finanční odměnu jsme za to odmítli, dostalo se nám posléze asi nejkurioznějšího honoráře v historii cirkusu - obdrželi jsme jojo, pexeso, létající talíř a pastelky. Pořadatele jsme trochu šokovali požadavkem birellu, i to vyřešili náramně, čest souboru ale musela zachraňovat část technický sekce požitím rumu ve větším než malým množství...
Hezkej večírek jsme ukončili těsně před půlnocí, balení bylo rychlý a disciplinovaný.
Luboš: Musíte tu bednu zvednout, já s tou kulatinou pohnout nemůžu, protože je hranatá...
Bohy: To znělo logicky...
Cestou domů jsme, vedeni vlčím hladem, přepadli benzínku v Horšáku, párky v rohlíku přímo z grilu příjemně překvapily. Na základně jsme vykládali v půl třetí, při rozdělování hmotných darů Mazlík odmítnul pexeso s odůvodněním že nezná pravidla. Bolešinská sekce už druhej víkend lákala Bohyho na tah po bigbítu (patrně v rámci teambuldingu), jak to dopadlo nevím, reference budou patrně až v pátek na chotěšovským hřišti.
Byl to fajn večer, děkujeme, fotky najdete tady.

Nahoru


15.06.2015 - Trpěla pro bigbít
V noci ze soboty na neděli jsme při vykládání aparátu na základně nevědomky uvěznili spolu s ním v garáži i sousedovu zrzavou kočku. Teprve v neděli v podvečer, když jsem švagrovi půjčoval sekačku, která je ustájena tamtéž, vyrazila kočka zmateně ze dveří a dala se na zběsilý úprk. Trpěla pro bigbít... A my můžeme, naštěstí, stále (po vzoru titulků některých filmů) tvrdit, že při naší produkci žádný zvíře nezahynulo...

Nahoru

Blatnice, 12. června 2015, soukromá akce
Neuměř, 13. června 2015
Kolem páteční akce vzniknul trochu humbuk - ačkoli jsme, stejně jako minulej rok, zakončovali firemní fotbalovej turnaj, místní akci prezentovali jako veřejnou. Chvíli tedy plakáty visely, chvíli zase ne...
Na blatnickej parket (kde se hraje i za deště, všechno je zastřešený) jsme dorazili před šestou, v klidu postavili a nazvučili. Vyměřenej čas od osmi do půlnoci jsme využili beze zbytku, stejně jako minulej rok to zhruba půlku účastníků turnaje bavilo, ta druhá to brala jako trochu hlasitější kulisu k popíjení.
S tím rock and rollem to u nás jde nějak z kopce, během tří sérií jsme spotřebovali všechen birel v nabídce.
Já: Pomalu si zvykám hrát bez piva a docela mě ta střízlivost baví.
Vašek: Tak tady končí veškerá sranda...
Ondra hned po konci vyrazil k domovu a rovnou do práce (bez spánku), balení bylo i tak docela rychlý. Když jsme po jedný odjížděli, Fanda si objednal malý pivo, že prý hned potom půjde - přitáhnul ve čtyři, Karel ho, jak jsme zjistili, ještě o dvě hodiny přetáh. Tak aspoň technika bere pořád rock and roll vážně...
V sobotu jsme vyráželi ve tři, vyložili jsme a postavili během Fréza cupu, závodu zahradních traktůrků. Účast vozidel byla o něco slabší, závod skončil dřív než minulej rok, měli jsme dost času natáhnout kabeláž přes silnici a nazvučit.
Já: V klidu, máme ještě hodinu.
Ondra: Tak já vyměním struny, to stihnu.
Já: A co zvukovka ?
Ondra: Tu dám klidně bez strun...
Před časným začátkem varujeme pořadatele skoro pokaždý, dobře víme proč - za světla (a horka) to všichni berou jako kulisu k pivku, čeká se na tmu. Když tma přijde, zaplní se parket, jenže to už kapela skoro končí a přichází tradiční "nemůžou" nebo "tak dejte ještě jednu, za kilo"... Výjimka se nekonala. Začali jsme v plánovaných šest, bez valnýho zájmu publika, který ožilo právě až za tmy. Když jsme po výborný čtvrtý sérii ohlásili poslední song, přišly všechny zmiňovaný pobídky a pokřiky. Veškerou finanční motivaci i pohrůžky jsme odmítli a lehce před jedenáctou zábavu ukončili, zabalili a vrhli se na výbornou sekanou od paní šenkýřky. Při balení byl Ondra konfrontován jedním z opilců.
"Co chtěl ?" ptali jsme se.
"Drogy, peníze, já vážně nevim..."
Cestou domů jsme sledovali blesky osvětlující oblohu všude okolo, Neuměři se naštěstí déšť vyhnul po celou dobu zábavičky, mohla tak proběhnout jak se sluší a patří...
Bohy se nám velmi pěkně rozehrává, všechno si to pěkně sedá. Na to, že jsme ho hodili do vody po třech zkouškách plave čím dál tím líp.
Byl to pěknej víkend, snímky z Blatnic najdete tady, ty ze sobotní Neuměře pak tady.

Nahoru

Obora, 6. června 2015
Do Obory jsme dorazili propocení z odpoledního horka.
"Kam dáme bedny, pod střechu nebo před ní ? Pršet nebude."
"Pod střechu, aby nepršelo. Když je dáme ven, určitě bude..."
Veselý momenty začaly hned při zvukovce:
Bohy: Mě z toho odposlechu nejde vůbec nic.
Luboš: Počkej, já ti ho zapnu...
Velmi slušně navštívenou zábavičku jsme odstartovali ve čtvrt na devět. První série byla tradičně na poslech, s příchodem tmy propuknul taneční rej. Ve třetí sérii vypadly světla, na důvod jsme nepřišli, po Bohyho sóle ve tmě a několika opusech pod zářivkama se zase samy od sebe probraly k životu. Déšť přišel - krátká přeháňka pár sedících zahnala, na klubko tančících byla ale krátká. Ve čtvrtým bloku pak Bohy nezapřel svou punkovou minulost a několik songů napálil, že jsme mu sotva stačili.
Oborský publikum je výborný, ani tentokrát tomu nebylo jinak - Malou nevinnou z desky Když chlapi stárnou znají líp než my, přídavek byl po mohutným chorálu na parketu jasnej, udělali jsme výjimku a opus zopakovali, první brázda to odzpívala za nás...
Občas přemýšlíme, jestli má všechno to noční ježdění a tahání beden smysl, podobný večírky, jako byl ten v Oboře, nám dávaj jasnou odpověď - má, byla to skvělá taškařice. Fotky od Mazlíka najdete tady.

Nahoru


Chotěšov, 23. května 2015
Zábavka v Chotěšově byla dalším pomyslným restartem v dějinách cirkusu. Návštěva nakonec na místní poměry příjemně překvapila, publikum se hezky roztančilo. Těší nás opakující se známý tváře, stejně tak doslovná znalost našich opusů (někdy umíte texty líp než my - zdravíme první brázdu).
Bohy za bicí soupravou předvedl heroickej výkon - popral se s tím statečně, sérii od série bylo cítit, že si to sedá. O veselý momenty nebyla nouze, po třech společných zkouškách to asi ani jinak nešlo - to, že jsme těch pětapadesát songů poměrně úspěšně odvalili považuju za jev z kategorie mírných zázraků. Už po první štaci má Bohy celkem slušnej fanklub, věříme, že se bude rozrůstat.
Bavilo nás to, tak zase příště. Fotky z chotěšovskýho večírku najdete tady.

Nahoru

19.05.2015 - Když jsem psal texty...
...na poslední desku, zejména pak Kolotoč a Akrobata, vůbec jsem netušil, kam mě moje prasklá duše nakonec zavede a že strávím šest týdnů naprosto mimo to, čemu většina z vás/nás říká realita. Stalo se... Viděl a slyšel jsem doposud nevídaný a neslýchaný, slovo "normální" nabylo trochu jiných a méně konkrétních rozměrů. Kluci ovšem nezaháleli - zejména Luboš makal ze všech sil na tom, aby náš cirkus to pomyslný šapitó nezabalil. Povedlo se. Ve chvílích, kdy se budoucnost souboru láme zatím máme obrovský štěstí, potvrdilo se to i teď - v sobotu 23.5. hrajeme v chotěšovským kulturáku, za bicí usedne Bohdan "Bohy" Prchal. Je mladej, šikovnej a materiál k nacvičení dokázal pobrat v neuvěřitelně krátkým čase. A disponuje čírem... Tak se na to přijďte podívat, káru roztlačíme ve 20:30.

Nahoru


Horšovský Týn, 27. března 2015
V sále hotelu Šumava jsme byli poprvý. Zvučil Jirka Mixán, zvuk byl křišťálovej, náš cirkus ale nabízený výhody nevyužil a odehrál svůj gig pod heslem "dělat ostudu není hanba". Bohužel. Tak třeba příště. Fotky od Pavla Vondraše najdete tady.
V neděli jedeme na tradiční štaci do Ledců, za bicí usedne Michal Hes.

Nahoru

18.03.2015 - Video pořízený na křtu..
...v hradeckým kulturáku Luboš sestříhal a máme tak další klípek k nový desce. Mrkněte: Do kolen - video

Nahoru


Staňkov, rockovej bál, 14. března 2015
Na rokáči ve Staňkově jsme rozhodně nebyli poprvý, premiéru měl jenom Karel za bubnama. Cirkus v šatně vypil dvě piva a deset birelů (jde to s tim rock and rollem nějak z kopce) a v půl devátý zahájil přehlídku. Karel se s tím popral statečně a i když nám řemen několikrát spadnul, respektive o něco víc roztočil soukolí, ustáli jsme to a odehráli skoro všechny bajky z plánovanýho playlistu. Co se pak dělo dál netuším - hned po produkci jsem se odebral k domovu na další dávku chemie a posilující spánek. Fotky od Mazlíka najdete tady.

Smutná zpráva přišla z Plzně - Merlin, tamní útočiště nejen naše, ale i spousty dalších smeček, coby hudební klub končí. Od roku 2007 jsme tam skoro ve všech historických sestavách odehráli 41 zábavek, byly to večírky velmi výživný a se skvělým publikem. Takže, poslední poklona Merlinu, obsluze a všem, který tam na náš pouťovej orchestr pravidelně chodili.
 

Zpět

12.03.2015 - Poslední dny a týdny...
...střídal cirkus zkušebnu a ordinace v podstatě rovným dílem - zase jsme tak trochu lazaret, na zkoušky se to slejzá nacpaný chemií a nebo se to neslejzá vůbec... Každopádně, v sobotu na rockovým bále ve Staňkově hrajem poprvý s Karlem Maláskem za bicí soupravou. U vídeňských filharmoniků trvá zkušební doba tři roky, u nás to sice nemáme tak přesně daný, ale vždycky po určitý době všechny ze souboru vyhodim a hned zase přijmu, to aby se zkušební doba prodloužila a nemohli zlobit... Rokáč ve Staňkově otvíráme cca v půl devátý, chcete-li vidět náš cirkus v akci, přijďte včas a držte Karlovi palce, ať se mu premiéra vydaří.

Ohlasy na nový CD, tedy alespoň ty, který se k nám dostaly, nás velmi těší, děkujeme. Točit desky je pro kapelu naší velikosti / malosti poměrně náročnej sport, pochvalná zpětná vazba nám ale dává pocit, že to není úplně zbytečná snaha. Díky.


Hradec u Stoda, 28.2.2015, křest CD "Kolotoč"
V hradeckým kulturáku, pokud mne záznamy neklamou, jsme hráli naposled v roce 2008. Máme ho spojenej s určitou slávou - křtili jsme tam doma vyrobenou desku "Divoká krev", slavili jsme tam 6 let existence cirkusu, kde jinde by tedy měla bejt politá nová deska, než právě tady.
Sešlo se to pěkně a včas, zaznamenali jsme spoustu známých tváří, někteří za náma vážili poměrně dlouhou cestu. Vždycky po natočení nový desky měníme úvodní píseň a intro - zábavu jsme odpálili čerstvým opusem Zejtra mě možná, intro jsme zvolili příhodně k songu - fragment z Lehkého odpočinutí od Emila Štolce. Taneční rej propukl hned od začátku, byla radost se na to dívat. Nejvíc se sál zahustil v půlce druhý série, kdy stav artistů na podiu rozšířili o tři kusy kluci z kapely Mash. Dali jsme čtyři písně z jejich repertoiru a pak nám to nový dítě polili a vypustili do světa. Zábavička poté pokračovala v pěkný atmosféře až do závěrečný půl druhý, kdy jsme zabalili nástrojovku, najedli se, nechali zvukaře strastem nakládání aparátu, naložili naši sťatou techniku a vyrazili k domovu.
Děkujeme za pěknou návštěvu, děkujeme Petru Slavíkovi, Davidovi Veselákovi a Liborovi Daňišovi z Mashe za křest a vystoupení, děkujeme Filipovi, kterej to s kumpánama ozvučil a nasvítil. Byla to velmi vydařená taškařice, pořízený momentky najdete tady.

Zábavka v Hradci byla poslední, kterou s náma na bicí odehrál Michal Hes. Od roku 2006, kdy s cirkusem začal jezdit, vložil do naší kutálky nezměřitelnej a obrovskej kus energie, úsilí a času, natočil s náma všechny dosavadní dema a desky. Děkujeme velmi a přejeme Michalovi hodně úspěchů a štěstí v dalším (a veškerým) konání. A protože chcem tu pomyslnou káru ještě chvíli táhnout dál, od března usedne na bubenickou stoličku Karel Malásek známej též pod přezdívkou Medvěd. Sociální sítí proběhl názor, že bez Michala už Brufen nebude stejnej - souhlasím, to jaksi vychází z logiky věci. Nemyslím, že by byl Brufen po Michalově odchodu horší nebo lepší, bude jenom trochu jinej, pořád to ale bude ten Váš prostituční cirkus. Takže ještě jednou: Michale, díky.

Zpět


01.02.2015 - Je celkem jasný,...
...že nová deska nabírá konkrétních rozměrů - do třetice všeho dobrýho zveřejňujem skladbu Dítě starých dob, a to rovnou i s vysokorozpočtovým klipem v režii slavnýho umělce... (příčetní pochopili...). Takže zde:
Dítě starých dob - "pseudo klip"

31.01.2015 - I my, cirkusoví povaleči, ...
...občas plníme sliby - slíbili jsme nějaký ukázky z novýho CD - dneska poslal Michal Janeček opravenej mix a s Lubošem jsme se shodli, že s tímhle už ven můžem, protože lepší už to nebude (snad nám zbytek souboru tenhle despotickej tah odpustí). Takže, dva tracky z nový placky jsou k poslechu na youtube:
Zejtra mě možná
Komu asi...
Přejem příjemnej poslech, snad Vás ukázky potěší.


28.01.2015 - I když se zdá,...
...že soubor tak trochu spí, opak je pravdou - já si pomalu lížu stržený zdravotní rány, což zase tak důležitý není, hlavně ale, a to důležitý je, finišujeme vydání novýho CD "Kolotoč". Už jsem dřív zmiňoval, že fotky na booklet byly opět v režii Dagmar a Libora Nesvadbových a stejně tak i booklet. No a ten už Vám můžeme ukázat - naše nový dítko bude oblečený takhle:
 
V sekci diskografie je, pro písmofily, doplněná textová složka nový desky. Michal Janeček by měl co nevidět poslat finální podobu mixu, hned potom se dočkáte i slibovaných ukázek.

20.01.2015 - Občas na zábavách hlásím,...
...že jsme kapela vhodná zejména na dětský oslavy a vánoční besídky. Pár odpoledních gigů jsme odehráli, děti, a to od batolat až po pubescenty, jsou vděčný a výborný publikum. Včera dorazily fotky Lucky a narozeninovýho dortu, o ty se prostě musíme podělit - vložil jsem je do sekce Download/Od fanoušků
.
A abych nezapomněl - první mix novýho CD jsme poslechli, sepsali pár připomínek a poslali k jemným úpravám. Hraje to hezky panu Janečkovi, těšíme se, tak se těšte taky.

06.01.2015 - Doufám, že nebude platit...
...heslo "jak na novej rok, tak po celej rok" - celý přelomový období trávím zdravotně v nepořádku. E-mailová schránka souboru přetejká, všechno to vyřídím v příštích dnech, slibuju. Stejně tak Vám dlužíme výsledek soutěže o CD - na obličejový knize byl nejrychlejší Honza Tesák, mailem to trvalo o něco dýl, jako první to trefila Markéta Tereza Hudečková. Oběma gratulujeme, máte u nás nový CD (napište adresu pro pošťáka nebo vyzvedňete na některý z her).
Apropo - nový CD se právě míchá. První verze mixu by měla bejt cca za dva týdny, jestli budem se vším spokojení, dáme nějakou ukázku. Je asi celkem jasný, alespoň pro ty, kteří soutěž byť jen okrajově sledovali, že se nová placka bude jmenovat "Kolotoč".
Zatím je velmi složitý zveřejnit rozpis - vlivem mý indispozice budem všechno řešit v následujících dnech a týdnech. Víme, že na velikonoce musíme hrát, takže budem. Jestli stihnem něco odehrát do dubna, to je otázka, na kterou zatím odpověď neznám.

Ať Vám novej rock chutná
TOPlist