Archiv 7-12/2012

Plzeň, Merlin, 25. prosince 2012
Vejprnice, 1. prosince 2012

Staňkov, rockovej bál, 24. listopadu 2012
Tatiná, 16. listopadu 2012 + Plzeň, Merlin, 17. listopadu 2012

Sněžné - Milovy, 8. listopadu 2012
Chrást, 27. října 2012
Kostelec, 20. října 2012
Plzeň, Merlin, 13. října 2012

Plzeň, Merlin, 29. září 2012
Chotěšov, Pod klášterem, pouťová, 8. září 2012

Hracholusky, Nový most, 25. srpna 2012 + Chotěšov, hřiště, 26. srpna 2012
Stýskaly, 18. srpna 2012
Chotěšov, Svazarm, 11. srpna 2012
Železná Ruda, městský slavnosti, 4. srpna 2012
Chotěšov, hřiště, jako support Kabát revivalu + Točník, motopárty, 28. července 2012
Hracholusky, Kotva, 21. července 2012
Hracholusky, Nový most, 14. července 2012


Plzeň, Merlin, 25. prosince 2012
Poslední večírek roku se vydařil velmi. Příjemně plno a tanečno bylo už od začátku, když došli opozdilci, parket i přilehlý uličky se zaplnily úplně. Oba loučící se protagonisti, Rosťa a Míra, si nemohli přát hezčí derniéru. Končili jsme před jednou, závěr už se na podiu trochu zvrhnul v anarchii. Balení se některý černý ovce neúčastnily, i tak jsme odjížděli v době, kdy se na baru ještě popíjelo. Hezká tečka za rokem 2012 a taky za pravidelným působením zmíněných artistů v řadách cirkusu, kapela to ještě interně pořešila dva dny poté v domácí restauraci a celý to završila mohutnou rumovou ofenzivou...
Minulej rok byl pro kapelu poměrně vydařenej, všech pětatřicet gigů jsme si užili (některý samozřejmě víc, některý méně), k úplný spokojenosti chybí snad jenom cédéčko, který stále v roztočeným stavu vězí na harddisku studia Franz Kavkaz. Děkujem všem, kteří jste večírky s cirkusem Brufen navštěvovali, zachovejte nám přízeň i v roce příštím. Startujeme 12. ledna, kde jinde než v Merlinu.

Nahoru

Vejprnice, 1. prosince 2012
Patrně poslední akce v sokolovně pod hřištěm v její současný podobě - sálek se bude v novým roce rekonstruovat, hrát by se tam ale posléze mělo dál (byla by taky velká škoda, kdyby ne). Návštěva trochu zklamala - kdyby nedorazily skupinky skalních (a přespolních), nebylo by v podstatě pro koho hrát. Hezkou komorní akci jsme zakončili před půl druhou, pořadatel opět nezklamal a vytasil se s výborným gulášem. Pěknej skoro soukromej večírek.

Nahoru

Staňkov, rockovej bál, 24. listopadu 2012
Tradičně příjemnej gig v našem oblíbeným Staňkovským sále. Začínala mladá studentská kapela (název jsem neudržel) a i když byla většina repertoiru v pomalejším tempu, výkony hudebníků příjemně překvapily. Pak jsme hráli my, předvedli jsme klasickej set a opět dokumentovali rozdíl mezi kulturou před a po nás a nekulturou. Třičtvrtě hodinka vyměřená našemu cirkusu byla v tanečním duchu, končili jsme přesně na čas, chvilková protestní blokáda podia dvou přídavkuchtivých potěšila. Žádostí o přídavek bylo ostatně víc, ale na podobných akcích se snažíme dodržet určenej harmonogram, navíc po nás už byly samý kapacity západočeskýho bigbítu. Cirkus se pak rozprch na různý místa, někteří zůstali, jiní šli slavit sem, jiní zase jinam... Z dostupných zpráv se všichni dopracovali ke stejnýmu výsledku.

Nahoru

Tatiná, 16. listopadu 2012
Plzeň, Merlin, 17. listopadu 2012
Na úvod tohohle dvojáčku jsme si dali premiéru v destinaci Tatiná na okrese Plzeň-sever. Příjemnej sál vytápěnej dvěma kamny, příjemní pořadatelé, vyklubala se z toho docela hezká tancovačka. Po sukcesu v Milovech jsme opět oprášili zásadní píseň od protinožců, i tady ji někteří poznali... Končili jsme před jednou hodinou, po rychlým a spořádaným balení zhtli výbornou večeři a vyrazili k domovu. Opakování by mělo bejt příští rok.
Sobotní Merlin byl hodně vyvedenej. Nevim, jestli někdo z přítomných slavil státní svátek (za svobodu a demokracii by se ostatně mělo bojovat pořád, společenskej semafor se nám pomalu vrací k horní barvě, která znamená stůj...), podle lístečků, který dorazily na podium, to byly spíš narozeniny, a to od prvních až po čtyřicátý. Plno bylo už před startem, taneční rej se rozjel poměrně záhy a postupem času houstnul a houstnul. Výbornou zábavičku jsme zakončili před jednou, když jsme odjížděli, někteří vytrvalci se stále ještě doráželi na baru. Gratulujeme všem, kteří tenhle víkend povili potomka. Skvělej večírek - v jednom starým šlágru se zpívá, že bigbít sílu dává, po podobných taškařicích to tak vážně je (i když má člověk při upadání v spánek pocit, že ho přejel buldozer).

Nahoru

Sněžné - Milovy, 8. listopadu 2012
Příjemnej flashback v hotelu 9skal, tentokrát bez noclehu (asi naštěstí...) a tedy i v podstatě s celonoční cestou domů. Vlastně jsme ani nevěděli, pro koho jedem hrát, ovšem už logo na recepci bylo celkem výmluvný - tiskárnu týhle značky má na stole vedle počítače každej druhej. Zvučil Pavel Baláž, zvuk byl bezproblémovej (jak je u něj v podstatě pravidlem). Chvíli trvalo, než se IT specialisti rozjeli (žádnej text v binárním kódu nemáme), u některých ale čekání stálo za to a taneční kreace v pokročilejším čase nám to bohatě vynahradily. Na přání publika jsme zařadili i dva dlouho nehraný kousky, takže jsme po dlouhý době prznili i bigbít australský provenience. Končili jsme těsně před jednou, balení bylo rychlý, v půl druhý jsme vyráželi k domovu. Na dálnici už pomalu začínal další den, vyjížděly první kamiony, na benzinových pumpách nám byli ochotní prodat téměř cokoli, ovšem toalety měly všude až do šestý hodiny ranní zamčený - zanechali jsme stopy vně objektů... Zajímavej večer, do pelechu jsem se dostal v době, kdy většina lidí nasazuje na šichtu.

Nahoru

Chrást, 27. října 2012
V diskotékovým sálečku restaurace U závor jsme byli poprvý a taky jsme poprvý hráli v plánovaný nový sestavě. Já a Vašek jsme to měli prodloužený o celodení nahrávání basových linek na nový cd, chyběl Bob, takže Franta měl na starosti jak zvuk, tak světla - obojí zvládnul nad očekávání a ještě se nám staral o pitnej režim. Na začátek jsme čekali do půl desátý, ani tak nebyla návštěva nijak závratná, ale jako všude se to s postupem večera trochu vylepšilo, to už někteří časní návštěvníci usínali. Nakonec byl i tanec, pak byl i tanec na stole. Komorní zábavičku jsme zakončili po jedný hodině kdy už valná část publika odcházela nebo spala a v hospodě se to chystalo k boji, kterej během večeře naštěstí utichl, takže při stěhování beden jsme zakopávali už jenom o ty hodně unavený. Cesta domů v chumelenici vypadala vánočně, když jsem se naší rozkopanou ulicí plížil k domovu, broukal jsem si Let It Snow. Opakování bude na jaře.

Nahoru

Kostelec, 20. října 2012
V kosteleckým kulturáku jsme hráli po víc jak roce a ze začátku to vypadalo na přesilovku, postupem první a druhý série se ale nějaký publikum přece jenom sešlo, v další fázi zábavy to stačilo na docela hezkej taneční rej. Odehráli jsme celej plánovanej playlist, na přání se tři věci přidávaly, končili jsme v půl druhý. Z následnýho balení vypadla černá ovce - manager pro Stýskaly a okolí, kterej odjel právě do svýho managerskýho působiště, zbytek souboru celkem způsobně nastěhoval všechny krámy do vozidel a to dokonce s logickou předtuchou příštího hraní (a specifických potřeb), což byl v danou hodinu výkon v podstatě impozantní. Na cestě domů jsme zjistili, že naše oblíbená benzínka změnila otevírací dobu z nonstop na od půlnoci zavřeno, takže brzkou snídani (nebo pozdní večeři) řešil každej sám po návratu domů - podle zkazek z druhýho dne to bylo obžerství první kategorie. Hezkej večer.

Nahoru

Plzeň, Merlin, 13. října 2012
Tenhle večírek byl tak trochu na přání, slavily se narozeniny. Ke gratulacím jsme se z podia přidali s vyžádaným coverem Hořely padaly hvězdy. Hráli jsme v sedmi, zábavička rychle chytila správnej spád, po první sérii už nebylo poznat, kdo slaví a kdo ne, slavili skoro všichni... Dorazila rozsáhlá výprava z naší domoviny, objednaný kořalky byly jako vždycky trochu kontraproduktivní. Veselej večírek jsme zakončili kolem půl druhý, balení bylo až na největší hvězdy cirkusu disciplinovaný a rychlý. Pěkná taškařice.

Nahoru

Plzeň, Merlin, 29. září 2012
Skončilo léto, náš cirkus se přesunul do sálů a klubů. V plzeňským Merlinu hrajeme pravidelně od května roku 2007, tohle byl dvacátej večírek a všechno bylo tak, jak mělo bejt. Luboš přinesl cigarety, který po zmáčknutí filtru změnily chuť na mentol, ale zpátky už to vrátit nešlo. A stejně tak je to s bigbítem - jak to jednou spustí, už to vrátit nejde... I když bylo o pár hlav méně, bylo příjemně plno, přišli staří známí i noví neznámí. Prohibice skončila, pily se destiláty, mělo to vliv na taneční kroky. Hezkou zábavičku jsme zakončili po jedný hodině, když jsme pak před třetí večeřeli na pumpě, hvězdy svítily o něco víc...

Nahoru

24.09.2012 - Na serveru qap.cz...
...vyšel dneska rozhovor o našem cirkusu.

Nahoru

Chotěšov, Pod klášterem, pouťová, 8. září 2012
Už minulej rok byly bigbítový pouťový v naší vísce dvě, letos se to opakovalo, pro nás opět s dobrým výsledkem...
Všechno začalo už v deset dopoledne, kdy jsme naložili aparát, převezli ho o pět set metrů dál, postavili a nazvučili. Soubor se pak rozprchnul, na místě zůstal jenom Fanda coby strůjce odpolední reprodukovaný hudby.
V sedm jsme se sešli v plný síle, dozvučili Ondřejovu kytaru a ve čtrvt na devět spustili - nezvykle v sedmi, se třema kytarama a dvěma zpěváky. Sešel se velmi pěknej dav, zábavička byla skoro od začátku řádně rozjetá a roztančená, ti, co dorazili později, si i přes zvýšenej počet míst oproti minulýmu roku už prostě kam sednout neměli - někteří zůstali v tanečním reji, jiní to zabalili a šli do kulturáku, tam bylo místa dost...
Celou taškařici jsme zakončili v jednu, balení se protáhlo částečně vlivem omamných prostředků, částečně nutností stěhovat bedny přes ty, kteří už po svých nemohli... Moc hezkej večírek - děkujeme pořadatelům, děkujeme veškerému publiku, příště volte zase stejně, volte Brufen.

Nahoru

31.08.2012 - Možná si všimnete, že...
...zmizel rámeček s inzerátem hledajícím zpěváka. Už na Novým mostě s náma byl a chvíli zapěl Luboš Městecký, tam to sice byla docela divočina, ale hned ve středu na zkoušce Luboš příjemně překvapil, takže uvidíme. Zatím je ve zkušební době, po minulých zkušenostech nemáme přesně stanoveno, jak dlouho trvá, uvidíme. Ono je to vlastně s tou zkušební dobou tak, že když někdo z artistů hodně zlobí, vyhodíme ho a hned zase vezmem, ve zkušebce většinou všichni bejvaj hodný...
Asi před dvěma dny jsem na internetu četl, že v Rusku jedná mediální skupina TMK-Media spolu s dolní komorou parlamentu o tom, jestli bude možný odvysílat reprízu seriálu Jen počkej zajíci, v němž vlk kouří a dává tak dětem špatnej příklad. V kontextu minulýho víkendu, kdy obě zábavičky navštívila spousta ratolestí, upozorňujeme rodiče - skupina Brufen dává dětem špatnej příklad...


Hracholusky, Nový most, 25. srpna 2012
Chotěšov, hřiště, 26. srpna 2012
Netradiční dvoják sobota-neděle jsme zahájili na Novým mostě. Návštěva byl jako skoro vždycky solidní, odstartovali jsme ve čtvrt na devět. Zábavička se rychle rozběhla, publikum v širokým věkovým rozmezí zaplnilo parket poměrně záhy. Hráli jsme bez Míry, některý kusy v playlistu byly notně oprášený, vyžádalo si to pár veselých momentů. Když byl večer v nejlepším, přišla meterology slibovaná voda, po lehkým nástupu jsme nakonec zčásti mokrej aparát vypnuli definitivně, konec byl nestandardně o půlnoci. Balení bylo veselý, nakonec se nám v prostoru nový hrací boudy podařilo smotat všechno, co jsme tam natáhli. Domů jsem jel s Bobem, ale kluci to vzali přes benzínku na Sulkově a koupili mi mapu Finska, kterou jsem zmiňoval po zdejším hraní v červenci. Mám ji (i s razítkem čerpací stanice) jako suvenýr z bigbítu - kdyby jsme přece jenom někdy jeli hrát na sever, neztratíme se.
V neděli jsme vyrazili pěšky na místní fotbalák. Odpolední čaje se minulej rok vydařily, i letošní opakování mi přišlo v pohodě. Ze začátku to byla na parketu trochu dětská besídka, postupem času se osmělili i někteří rodiče. Déšť přišel před sedmou, část publika zahnal k domovu, část schovaná pod výčepním stanem pak vydržela až do závěrečných čtvrt na devět. Než jsme vypnuli aparáty, pod stanem vypnuli chlazení, balení a motání se tím výrazně urychlilo. Podepsali jsme několik paliček s logem cirkusu a jednu propustku do práce - jestli v pondělí fungovala netuším...
Byl to docela hezkej kapku mokrej víkend.

Nahoru

Stýskaly, 18. srpna 2012
Stýskalskej koupák je pro nás už taky tak trochu zavedená štace. Tentokrát nám pořadatelé přistavili náklaďák, takže jsme se nemuseli mačkat v erární hrací budce, kam by se stejně naše tříkytarová úderka těžko skládala.
Mírný komplikace se zapojením protáhly start, pak už ale bylo všechno jako obvykle - pití proti plachosti, tanec, láska... Ani jsem vlastně nepostřeh, v kolik jsme docela vyvedenou zábavičku zakončili.
Balení bylo poměrně rychlý (nebo mi to tak přišlo), celou taškařici jsme zakončili gulášem, kterej byl asi o tři třídy lepší než minulej rok. Hezkej večer.
Zatímco jsme vyráběli nekulturu, zemřel Scott McKenzie, zpěvák jednoho z nejslavnějších songů 60. let, San Francisca, hymny všech květinových dětí.

Nahoru

Chotěšov, Svazarm, 11. srpna 2012
V areálu bývalýho Svazarmu jsme byli popátý, potřetí to pořádal náš bubeníček. Jako vždycky měl akci solidně připravenou, tentokrát zabralo i progresivní vstupný a podstatná část publika dorazila včas, i s opozdilcema to nakonec hodilo oproti minulýmu roku skoro dvojnásobnou účast.
Zahájili jsme přesně podle údaje na plakátu, tedy ve 20.38. Po prvním bloku, kdy se jako skoro vždycky pilo na plachost, se z toho vyloupla hezká zábavička. Opět jsme nasadili tři kytary (Ondru s náma teď už uvidíte pokaždý), předvedli obvyklej standard doplněnej o pár šílených teorií, kolem půl druhý se končilo. Balení orosenýho aparátu jsme zajedli výbornou klobásou, část souboru pak odjela vyložit zhruba polovinu beden, část se dopotácela k domovu pěšky těsně nad ránem.
V neděli jsme s Fandou vykládali Máňu ve dvou, předchozí večer byl ještě trochu cítit. Hezký to bylo.

Nahoru

Železná Ruda, městský slavnosti, 4. srpna 2012
Slavnosti jakýhokoli typu máme rádi - pije se celej den a když nás pořadatel zařadí do večerního programu, je to pro náš prostituční cirkus báječný orný pole. V Rudě to přesně takhle klaplo. Na podium jsme se dostali po časovým posunu, kterej je na podobných akcích skoro vždycky (a díky němuž jsme tentokrát viděli skoro celý vystoupení nýrských Chai, pro který mám slabost), až po devátý hodině. Vyměřenej čas do půl jedný jsme využili beze zbytku, omezili pauzy a pomalý kusy, nakonec jsme stihli přehrát většinu připravenýho playlistu. Míra s náma nejel, pro Ondru to byl tak trochu křest ohněm, ustál a zvládl to naprosto bez problémů. Zvučil opět Filip, kterýho už jsme znali z Točníku, takže i tohle bylo navýsost v pohodě, výživnou a hutnou zábavičku jsme si parádně užili, o jedný krátký pauze jsme ještě stihli spáchat společnou fotku s ženskou juniorkou Viktorky Plzeň. Drobnou půtku pod podiem si diváci rozehnali sami, jednoho z aktérů jsem pak při odjezdu viděl spát na trávníku vedle našeho povozu, zřejmě ho boj příliš vyčerpal. Takže pro příště - buďte na sebe hodný, neusnete na zemi... Po nás byl DJ, ladný pohyby přítomných krásek se při jeho produkci změnily v nekontrolovaný záškuby, inu každýmu, co jeho jest. Hezkej večírek, rádi přijedem znovu.

Nahoru

Chotěšov, hřiště, jako support Kabát revivalu +
Točník, motopárty, 28. července 2012
Na domácím hřišti jsme měli Kabát revivalu předskakovat už minulej rok, to ale celý pivní slavnosti spláchnul déšť. Letos počasí relativně vyšlo, voda nás dohnala až v Točníku.
V Chotěšově zvučil Štika, zvuk byl excelentní jak na podiu, tak pod ním, takže jsme si náš dvouhodinovej set náležitě užívali. Když se sešeřilo, publikum, v tu chvíli už celkem početný, zahájilo taneční rej, všechno probíhalo jak mělo. Končili jsme pár minut po desátý, z plánovanýho playlistu chyběly čtyři kusy.
Rychle jsme naházeli fidlátka do vozů a vydali se směrem k Točníku, tam jsme dorazili lehce pře půl dvanáctou, zkoukli závěr vystoupení kapely Radiátor (dobrý, pořád si zpívám Jdeme sbírat houbičky...), vybalili a nazvučili. Zvukař Filip byl v pohodě a na rozdíl od osvětlovačů použitelnej, o půlnoci jsme spustili. Tady se na nic čekat nemuselo, pití proti ostychu proběhlo už dávno před naším příjezdem, jelo to hned od začátku. Některý tanečníky nezahnal ani už zmiňovanej déšť, ten nejvíc odskákal Fanda, kterej nám nosil pivo (jehož spotřeba byla v tu dobu na podiu už poněkud enormní), jako odměnu dostal od jedný z přítomných dam nabídku výletu na Slapy, kterou ovšem odmítl s omluvou, že nám musí sbalit nástroje, protože budem patrně nalitý. Nebyli jsme, mohl vyrazit... Končili jsme po půl třetí, po cestě domů a nezbytným čekání, až mi přestane hučet v hlavě, mi spadly víka před šestou. Hezkej dvojitej večírek.
Obě vystoupení jsme odehráli na tři kytary, novou potencionální posilou souboru je Ondra Hurajt, výhledově by měl nahradit Míru. Než se tak stane, hraje ten, kdo zrovna přijde a vzpomene si, jak to má bejt...

Nahoru

Hracholusky, Kotva, 21. července 2012
Pršelo skoro od rána, po příjezdu na místo a hodině čekání jsme zábavu odpískali. Pozdější relace pořadatele hovořila i tak o slušný návštěvě, snad se to napřesrok povede, znovu přijdete a louží bude míň než po kotníky.

Nahoru

Hracholusky, Nový most, 14. července 2012
Na tuhle štaci jezdíme dvakrát za léto už od roku 2006, tentokrát jsme už ovšem museli nastavit podmínku rekonstrukce pódia - a i když jsme měli zprávy, že se něco děje, výsledek nás po příjezdu na místo vážně překvapil, s novou hrací budkou se pořadatelé skutečně vytáhli. Zábavička byla obvyklá, po počáteční konzumaci na plachost příjemně roztančená, jedinou kaňkou tak byla facka, která v průběhu posledního bloku padla na sále. Končili jsme kolem půl druhý, kdy většina publika mířila k domovu a zbytek, kterej zůstal, byl ochoten zůstat napořád.
Když jsme si nad ránem dávali večeři na pumpě u Sulkova, našel jsem v regálu s mapama mapu Finska a ještě celou neděli přemýšlel, kdo si ji tam může koupit - dodneška mě trochu mrzí, že jsem to nebyl já, byl by to hezkej suvenýr z cest za bigbítem i přesto, že do Skandinávie asi nikdy hrát nepojedem...

Nahoru
TOPlist