Poslední den ve studiu, 18. února 2013
Studio, 24.-27. ledna 2013
14.-15. prosince 2012, další dny ve studiu

14.-20. června 2012, další dny ve studiu
Studio - den druhej a třetí, 17. a 18. března 2012
Studio - den první, 16. března 2012

Poslední den ve studiu, 18. února 2013
Po vydařeným víkendu (někteří artisti táhli až do neděle) jsme vyjeli dorazit záznam novýho CD. Míra sóloval od rána do oběda, stihl všechny svoje party, po obědě zaznamenal svoji nesmazatelnou stopu na disk i Ondřej (a přestože byl ve studiu poprvý, dal to jako by točil každej druhej den). Takže, máme nahráno, bude se míchat, což se nás v podstatě netýká, my začínáme řešit grafiku a booklet a budem čekat, co z Michala Janečka vypadne. Těšíme se, těšte se taky. Pár obrázků z posledního natáčecího dne je tady.

Nahoru

Studio, 24.-27. ledna 2013
Koncem tohohle týdne jsme udělali poměrně zásadní a pravděpodobně předposlední krok k dotočení nový desky. Celej víkend jsme pěli jako o život, všechny zpěvy máme kompletní. Chybí ještě zaznamenat sedm kytarových partů a můžeme míchat (respektive Michal Janeček může míchat). Obvyklý citace:
Michal J.: Na konci tý sloky ti to maličko uchcává...
Michal J. (po tom, co Rosťa nasadil hodně vysokej druhej hlas): Myslíš, že ten refrén přežije ?
Těšíme se, až to konečně budem moct poslat mezi lidi. Pár obrázků z našeho snažení najdete tady.

Nahoru

14.-15.12.2012 - Další dny ve studiu
V pátek a v sobotu jsme si střihli dvě velmi příjemný a pohodový frekvence a udělali jsme tak další z krůčků k tomu, že by to prokletý cédéčko mohlo bejt už konečně hotový. V pátek jsem nahrával kytary, konkrétně vyhrávky a sóla, což už je oproti doprovodům (alespoň já to tak mám) docela zábavný. Svou myšlenkovou troškou do mlýna přispěl i Michal Janeček - některý songy jsme pěkně vyzdobili. V sobotu jsme pak do studia po slušný ledovce doklouzali s Rosťou a začali halekat. Šlo to dobře, Rosťa ukrojil dost velkou část ze svých partů. Opět nám s některýma vokálama (a jejich stavbou) pomohl Michal Janeček, ovšem kdo to pak zazpívá naživo je otázka... Hesel a hlášek zaznělo, snad díky klidu a dobrý náladě, poměrně dost, některý jsou nepublikovatelný, některý už si nepamatuju, takže dávám dvě k ilustraci:
Já: Tak já tu vyhrávku zjednoduším.
Michal J. (po nahrání): Ty jsi ubral dva brnky. Tomu říkám kreativita, pán je umělec...
---
Rosťa: Kterej hlas tam teda mam dát ?
Michal J.: No.. To babo, vole, raď...
---
Zatím nevím, kdy bude pokračování, ale už se vážně začínáme blížit k cíli, tak vydržte.

Nahoru

14.-20. června, další dny ve studiu
Je pravda, že jsme se o přípravě nový placky moc nezmiňovali, ono vlastně nebylo o čem. Ovšem na začátku června vydal Michal Janeček pokyn k pokračování, takže jsme se na tejden opět zavřeli do sklepů pevnosti Kavkaz a "vyrobili" skoro všechny kytarový party. Některý songy jsme moc pěkně "nazdobili", jsem docela zvědavej, jak to bude vypadat, až se to všechno umíchá. Oproti minulýmu nahrávání panovala hodně vyklidněná atmosféra, pěkně to odsejpalo i přesto, že jsme spoustu času strávili kombinováním různých aparátů a bedýnek, stejně tak vymejšlením "zdobítek" do jednotlivých kusů. Pokračování, tentokrát s basou, bude začátkem července.

Nahoru

Studio - den druhej a třetí, 17. a 18. března 2012
V sobotu jsem chtěl po návratu ze studia dodržet informační fofr a podělit se o dojmy z točení, ale shodou okolností dokončuje svoji desku Harlej a jelikož jsem měl i tentokrát možnost zanechat tam svoji slovní stopu, řešil jsem poslední text až do půlnoci, pak už jsem pouze upadl do peří.
Takže, v sobotu hned na začátku seance donutil náš zvukovej inženýr Michala hrát rytmičák jinou technikou a po následným poslechu jsme se rozhodli, že přetočíme i těch osm věcí z pátku. Michal se tedy prokousal zbývajícíma osmi kusama, přidal ještě čtyři nový verze od písniček už natočených a definitivně odpadl (což je v podstatě celkem logický). Zbytek dne jsme věnovali base, její dokončení jsme pak odložili až na příští frekvenci (někdy v květnu, dle prozatimního plánu). V neděli jsme vyrazili už jenom s bubeníčkem a v klídku dotočili zbývající čtyři songy, kolem dvanáctý jsme odjížděli a zanechali Michala Janečka s tím, co jsme tam za ty tři dny nakydlili (takže ho čeká spousta bezesných nocí a černých dní). Bicí na novou placku jsou zaznamenaný. Ještě citace:
Michal J.: Dej si cigáro, Míša z tebe zatim udělá muzikanta...
Michal J.: Tady máš jeden dva dva jeden dva jeden, zatímco tady jeden dva dva jeden dva dva, takže tu je o jeden dva dva navíc...
A i když jsou to hodně podobný obrázky, pár snímků ze soboty a neděle najdete tady.

Nahoru

Studio - den první, 16. března 2012
I když jsme to nijak výrazně neinzerovali, dneska ráno jsme sbalili část šápitó a přesunuli ho do domažlický pevnosti Franz Kavkaz, kde začalo natáčení novýho (vlastně staronovýho) CD. Michal postavil bicí a zvukovej inženýr Michal Janeček, dobře známej z minulýho deníčku ze studia, to všechno zamikrofonoval, zadrátoval a nazvučil. Zhruba ve dvě jsme začali točit, před třetí se k nám přidal Vašek.
Sice pořád můžeme označit click za obávanýho nepřítele, ovšem po minulý zkušenosti a snad i vlivem přípravy ona nenávist kapku vyprchala, Michal J. dokonce našeho bubeníčka několikrát pochválil, což se po minulým natáčení dá považovat za výjimečnej jev. Jeli jsme jako dráhy, před šestou jsme seanci ukončili s výsledkem osmi hotových bubenických partů. Minule jsem občas dával k dobru citáty ze studia, ani dneska o podobný perličky nebyla nouze, takže:
Michal J.: Co to šustí ? On má šustivý trenky ! Když mu nešustí bicí, tak mu šustí kalhoty. Šustivý bubeník....
Michal J.: Tam jak máš hodně těch kopáčků, tak to jde malinko do kopříku...
Zejtra ráno pokračujem, plán je docela smělej, snad ho dodržíme. Jo a protože jsem dneska momentky pořizoval já a nejsem uživatelem sociálního výpotku páně Zuckerberga, kde se obvykle fotky ze zábavek objevujou dřív než tady na webu, hecnul jsem se a pár snímků vylovil z foťáku už dneska, tady jsou.

Nahoru
TOPlist