Studio 2014

S nahráváním nový desky jsme začali 23. září 2014, kdy Michal namlátil všechny svoje party. Po nezbytných úpravách ze strany Michala Janečka jsem nahrál svoje doprovodný party a při poslední frekvenci, protože mám sólovej vstupů nepoměrně méně než Ondra, stihnul i všechny sóla. Ondra nastoupil na doprovody asi tejden po mě, i on stihnul pár brnkaček, zbytek jeho sól jsme zatím nechali ležet.
Vašek to měl trochu složitější, na první pokus se s ním moc nebavila technika, takže jsme studio opustili asi hodinu po tom, co jsme tam dorazili. Další pokusy už ale byly vydařený.
Hlavní části nahrávání zpěvů jsem se kvůli práci neúčastnil, o to víc mě výsledek překvapil - pan režisér vybičoval Luboše k dost slušnýmu výkonu a některý sbory spolu parádně vymazlili. Tím pádem mi odpadla spousta práce, při poslední zpěvový frekvenci jsem nafrkal pár refrénů a bylo nazpíváno.
Tři dny před tím štedrým pak Ondra nahrál zbývající sólový party.
Hodně jsme podcenili dokumentaci, v celým tom kolotoči jsme nějak zapomněli fotit, pár obrázků vzniklo pouze první den, kdy se točily bicí, ty najdete tady, no a poslední den jsem zachytil na mobil jeden Ondrův sólovej výstup - ve videu je ke slyšení nesmíchanej refrén jednoho z nových songů.

Během nahrávání jsme stihli s Nesvadbovými, kteří stáli i za bookletem minulý desky, nafotit materiál na obal. Byla to docela sranda, v šílený kose jsme asi dvě hodiny blbli na dětským hřišti v Chotěšově. Pár dokumentujících snímků najdete tady.

Při natáčení vzniklo hodně řečnických perel, předkládám citáty, který snesou zveřejnění:
Já: Michale, po sóle je to už bez toho vloženýho taktu, stejně jako jsme to hráli na zkoušce...
Michal Janeček: A Michal to na tý zkoušce hrál s váma ?...
***
Michal Janeček: Ten přechod před refrénem.... Nemáte nějakej náhradní plán ?....
***
Michal Janeček: Ty to hraješ jako sportku - jednu strunu, dvě struny, jednu strunu, tři struny...
(po chvíli): Stop, moje chyba, nezapnul jsem osudí...
***
Michal Janeček: To je kapela... Neumí zahrát H... Ani jeden...
(po chvíli): Co to je za akord ? Zase H... Dejte tam nějakej jinej...
***
Michal Janeček: Když jsme byli malý, natahovali jsme si struny na prkýnka. Ono to hrálo. Ono to hrálo vlastně dost podobně, jako ty vaše kytary...

Po novým roce se začne s mixem, snad to všechno stihnem do konce ledna.

Petr
TOPlist