2008
Na začátku roku kapela stagnovala, zejména z důvodů srůstání odoperovaných artistů. Zejména Michal srůstal pomalu, ale ještě před zákrokem stihl v našem improvizovaným studiu natočit škopky do další fotbalový hymny, tentokrát pro Slavoj Koloveč, song z názvem Koloveč jedem jsme uvolnili na konci ledna. Soubor se občas sešel na jakousi pseudoschůzi (když už jsme nemohli hrát), většinou to skončilo cestou do hospody... Během února jsme pak uvolnili ke stažení všechny dosavadní nahrávky kapely plus čtyři hodně archivní kousky.
Celá operační pauza skončila v dubnu, začali jsme zkoušet a 19.4. poprvý v tomhle roce hráli, bylo to v Chotěšově a byl to docela povedenej (i když dost opožděnej) start nový sezony. Soubor už pak nasadil svoje obvyklý tempo, vystřídal pár osvědčených a pár nových štací, někde se dařilo, jinde méně. Na konci června jsme si dokonce zahráli na svatbě, původní obavy z průběhu svatby s bigbítem se záhy rozplynuly a nakonec to byla docela povedená taškařice.
Celý léto jsme pak hráli po venkovních parketech, bylo to léto extrémně vydařený a hodně navštěvovaný, do programu nám přibylo pár nových míst, zaujali jsme pár pořadatelů, díky tomuhle létu jsme se později dostali k předskakování slavnějším souborům, zejména pak ve Staňkově. Kapela si to užívala se vším všudy, ranní návraty se staly v podstatě pravidlem...
Na začátku září jsme tedy trochu zvolnili a "vydejchávali" letní únavu, zkoušky směřovaly k šestiletýmu výročí kapely. To se konalo 18.10. v Hradci u Stoda, jako host přijel Luboš Galuška z HeWeru a už při předkapele bylo beznadějně plno, při naší produkci se potom někteří ze stále přicházejících raději otočili a jeli jinam... Moc povedenej večírek.
Další zdravotní komplikace přišla v podobě Mírovy operace v listopadu, nakonec jsme se rozhodli domluvený koncerty nerušit a dva z nich jsme odehráli v "dietní sestavě", jenom s jednou kytarou, což často vedlo k poměrně komickým situacím, který jsem způsoboval zejména já a moje neznalost Mírových partů.
Jen co Míra srostl, dostali jsme se opět do obvyklý pohody, která nám vydržela až do konce roku, poslední vystoupení jsme odehráli na druhej svátek vánoční jako support skupiny Mash.

2009
Možná už to vypadá jako blbej vtip, ale začátek roku začal Michal další operací, tentokrát byla celá situace ještě okořeněná hledáním novýho basisty, protože Libor nám na začátku roku oznámil svůj odchod z řad cirkusu Brufen. Zatímco Michal doléčoval a rehabilitoval, já se scházel s adepty přihlášenými na inzerát (zrovna zástupy jich nebyly...). Tajně jsme si mysleli, že uděláme bez bubeníčka pár akustických vystoupení, dokonce jsme na ně i pilně nacvičovali, ovšem pak se mi zanítily šlachy na obou zápěstích a bylo sloveno, tak tak jsem byl schopen odehrát dva výroční koncerty The Wrongs (ten druhej s Viktorem Sodomou coby hostem). Brufen se dostal do zkouškovýho tempa až na konci března, nakonec jsme coby basovou náhradu přijali Milana Kužílka, první vystoupení v roce 2009 pak proběhlo 4. dubna ve Staňkově, kde jsme předskakovali kapele Kabát revival, což jsme si zopakovali o tři týdny později v Chotěšově, o další dva týdny tamtéž s kapelou Harlej.
Soubor tedy najel na plnej provoz a pomalu si začal uvědomovat problém s Milanem, kterej nebyl schopnej pobrat velkou spoustu repertoiru a většinu z cca šedesáti songů, který se na zábavě hráli, prostě neuměl. Všechno jsme to ukončili, v dobrým a ve vší slušnosti, 4. červenci po hře v Hradci u Stoda, na post "prozatimního" basisty se vrátil Libor Oplt, do těžkýho tréninku jsme pak nasadili Vaška Fišera, Rosťova syna.
V polovině července jsme odehráli dosti brutální zábavu na mantovským fotbaláku, kdy pršelo celej den, celej večer a celou noc, zmoklo nám skoro všechno, naštěstí to odnesly jenom drobnosti (třeba moje kytarový efekty...). Zbytek léta byl pak vydařenej, měl obvyklej průběh provoněnej alkoholem, raní rosou a standardně vysokou návštěvností. Léto je prostě léto. Na začátku září nám vyšel rozhovor na serveru rockmag.cz (najdete v rubrice Napsali o nás).
Velmi zajímavou kapitolou tohohle roku byly termíny 10. a 12. září, kdy se náš cirkus vydal dvakrát po sobě do Prahy, města kultury, aby tam zanechal svou nesmazatelnou nekulturní stopu... Zejména 10. září to bylo hodně zajímavý vystoupení na parníku Europé pro společnost Abbot, která vyrábí Brufen. Seznámili jsme se s Petrem Machalíkem, kterej v dalších osudech souboru sehrál hodně zajímavou a významnou roli. 12. září drtili Kabáti Vypich, my drtili Smíchov...
První polovina podzimu pak byla trochu volnější, pár starých i nových míst jsme objeli, na podiu se začal na čím dál větší časový úseky objevovat Vašek Fišer, pár kousků jsme dokonce hráli v šesti. Na začátku října jsme pak v improvizovaným studiu spáchali další hymnu, tentokrát pro hokejbalový tým Dobřan, primárně pro žáky, kteří si do nahrávky nazpívali refrén. O týden později jsme hymnu pokřtili přímo v brankovišti domácích.... V tomhle období jsme se taky dověděli o tragický smrti Milana Kužílka...
Už na začátku podzimu přišla zpráva od Petra Machalíka, kterýmu se podařilo sehnat prostředky na natočení další desky Brufenu. Za stálýho koncertování jsme tedy začali připravovat materiál, kterej byl sice dávno hotovej, ale kvůli personálním šachům v souboru pořád odkládanej na později. Rok 2009 jsme zakončili perfektním večírkem 12. prosince v Chotěšově společně s kapelama Retro a Ifa rock a tradičně na druhej svátek vánoční, tentokrát v Uhercích. Nástup do studia byl naplánovanej na konec ledna 2010...

Petr

Všechna výše uvedená fakta (jsou-li to skutečně fakta) byla sepsána na základě chatrných vzpomínek. Je možný, že došlo k časovým nesrovnalostem a nepřesnostem způsobeným zejména tím, že si nevedu osobní deníček...