2012
Snad skoro každý shrnutí minulýho roku začínám zprávama o různých zraněních a úrazech, který cirkus postihly, a nejinak tomu bylo na začátku roku 2012 - Míra si šel nechat odoperovat nosní přepážku, což byl výkon plánovanej, no a Fanda se hned druhýho ledna zřítil z lešení (neplánovaně), po dobu jeho rekonvalescence zaskakoval za světlama Michal Fišer. Už před koncem roku minulýho opustil řady souboru Pavel Šantora (pro vleklý potíže hřbetní), takže jsme v tu dobu jezdili v sestavě, která zrovna na sraz přišla. A do toho všeho jsme zkoušeli věci na nahrávání výročního cédéčka, protože tenhle rok bylo Brufenu deset, a hledali nový artisty, protože Míra s Rosťou nahlásili ke konci roku odchod. Hektický období...
Do studia jsme nastoupili třetí březnovej víkend, Michal namlátil všechny svý party a načali jsme basu, já mezi tím ještě dopisoval, jak jinak než na poslední chvíli, texty pro Harlej (Teleskopický tele vyšlo v březnu). Původní plán, že nástroje dotočíme cca do léta, se potom vlivem kolize termínů tak nějak zhroutil, kytarový party jsme začali dělat v červnu. Mezi tím jsme odjezdili spoustu příjemných večírků a jeden průšvih, kdy jsme balili po první sérii pro naprostou neúčast publika - zatím se nám to stává jednou za dva roky, což není tak katastrofický. V dubnu jsme ve strážovským kulturáku předskakovali Škworu, spáchali jsme s nima společnou fotku, protože měl ale Fanda na foťáku nastavenou nesmyslnou předvolbu, na snímku jsme jenom my a půlka Petra Hrdličky...
Parkety jsme začali opakováním hasičskýho večírku v Seči u Blovic, tenhle rok to bylo snad ještě vydařenější než minulej, pak už to přešlo plynule do celkem pravidelnýho objíždění víceméně zavedených štací. Inzerce shánějící nový posily konečně přinesla svoje ovoce - v podstatě na první pokus jsme, alespoň co se týče kytary, měli obrovský štěstí, přidal se k nám Ondra Hurajt. Mladej, pohlednej, skromnej a šikovnej... V neuvěřitelně krátký době se naučil většinu repertoiru, od poloviny července s náma začal pravidelně jezdit no a po vydařeným večírku v Železný Rudě byl (pravda, celkem neslavnostně a v opojení komise) přijat jako řadovej artista.
Hned záhy se ukázalo, že muzikanti (můžeme-li se za ně považovat) mají občas sklon pomáhat druhým muzikantům - Pepé Červenka, kterej se nám původně ozval jako potencionální kytarista, ovšem posléze svoji "kandidaturu" stáhnul (z důvodu repertoáru našeho tělesa), nám dohodil coby zpěváka Luboše Městeckýho. I když byly jeho první pokusy na podiích poněkud nesmělý, postupem času a pár zkoušek se ukázalo, že to půjde a bude to OK, takže rámeček s inzerátem definitivně zmizel z webu na konci srpna (Pepému samozřejmě děkujeme). Sezónu parketů jsme zakončili hodně vydařeným pouťovým večírkem v Chotěšově.
Podzim už nebyl tak napjatej, i když zábaviček bylo dostatek a řekl bych, že se vydařily všechny. Cirkus pilně zkoušel s novýma akvizicema, na konci října jsme v plánovaný nový sestavě odehráli poprvý celej večer, většina vystoupení se ale hrála v sedmi, občas to byla na podiu slušná anarchie. Konečně jsme uladili termíny ve studiu a dodělali basu, skoro dokončili kytary a načali zpěvy. Během podzimu nás překvapily narůstající návštěvy v plzeňským Merlinu, kde tachometr našich vystoupení překročil dvacítku, no a právě tady se na první svátek vánoční rozloučili Míra a Rosťa s pravidelným účinkováním v souboru. Na schůzi o dva dny později jsme jenom uladili organizační záležitosti a v dobrým se rozešli s příslibem, že se občas na vzpomínkovej večírek zase sejdem. Výhledovej odchod nahlásil z časových důvodů i Bob, takže novej rok začínáme opět s rámečkem a inzerátem. Ten právě minulej, rok 2012, byl, alespoň podle mě a z pohledu kapely, poměrně vydařenej.

2013
Na začátku roku se tentokrát nekonaly žádný operační pauzy, hrát jsme začali hned v lednu. Nová sestava si sedla velmi rychle a velmi rychle začaly do repertoiru přibejvat nový kusy. Novinkou v jarním rozpisu byly Bolešiny, jinak jsme objeli místa v minulosti už více či méně navštěvovaný. Luboš se ukázal i jako schopnej amatérskej střihač, na youtube jsme vyvěsili první klípek sestavenej s živých záběrů (velikonoční v Ledcích).
Bob, kterej se původně rozhodl uvolnit místo zvukaře, v řadách souboru zůstal a i když dlouho prosazoval rámeček s inzerátem na webových stránkách jako platnej, nakonec byl tento smazán a sestava zůstala nezměněná.
V dubnu jsme znovu předskočili Škworu ve Strážově, když tahle akce probíhala před rokem, Ondra byl ještě v publiku, tentokrát už stál na pódiu. Na konci dubna jsme odehráli Vejprnice a hned druhej den ráno, aby byl zjev artistů dostatečně adekvátní, nafotili snímky pro obal stále ještě roztočenýho CD.
Práce na desce se už ale konečně chýlila ke konci, po několika nástřelných mixech jsme našli s Michalem Janečkem zvuk, kterej vyhovoval oběma stranám a v červnu CD konečně vypustili do světa. Křtilo se na chotěšovským fotbaláku, roli kmotrů obstarali Rosťa a Míra, bylo to naposled, co s náma zahráli a zazpívali.
Na začátku července jsme s Lubošem vyrazili do Rock radia natočit rozhovor. Nakonec jsem se do nahrávací budky vešel jenom já a protože jsem byl střízlivej (což je stav, ve kterým nejsem zvyklej vystupovat), bylo to poněkud vachrlatý.
A pak začalo léto. Většinou jsme objížděli pro nás už zavedený parkety, několikrát jsme předskakovali Kabát revivalu Plzeň a úplně poprvý se podívali na fakt velkej fest - holýšovskej Pekelnej ostrov, zážitek to byl velikej. Celej tenhle dlouhej letní tah jsme zakončili v září pouťovou v Chotěšově. V tý době taky vyšel rozhovor na qap.cz.
Na podzim jsme příliš nezvolnili, zastávky cirkusu byly dál pravidelný a na pravidelných místech. Sezónu, která byla pro soubor nebývale vydařená, jsme zakončili prosincovým akustickým vystoupením na domácí půdě a klasickým Merlinem na první svátek vánoční. Velmi výživnej rok to byl.

Petr