2014
Začínáme hned v lednu, objíždíme pár standardních štací, v únoru hrajeme v Chotěšově na maškarním reji, takzv. Šibřinkách (šel jsem na kšeft po probdělý noci v podstatě rovnou z porodnice...). Během jara vystřídáme všechny podoby cirkusu - klasický zábavy občas vyměníme za akustickej set nebo support. O velikonočním víkendu během trojáku kulminuje názorová neshoda na zvuk souboru, po ní odchází Bob, za mix se vrací Fanda Pour.
Mezi klasický zastávky souboru se vklínilo pár nových - v květnu hrajeme na Fréza cupu v Neuměři po závodech zahradních traktůrků, v červnu na srazu Land Roverů, což je první hraní, který s náma coby technik absolvuje Petr Rejthar.
Léto je hezký a nabitý, jezdíme každej víkend, v červenci se znovu podíváme na festival Pekelný ostrov do Holýšova, kde stihneme odehrát náš set ještě před mohutnou průtrží mračen, která celej areál mění v jedno velký bahniště (v tu dobu už hrajeme pouťovou v Novým, naštěstí pod střechou). Čím dál víc a na různých místech se objevujeme kolem přehrady Hracholsuky, kde jsou to vždycky vydařený večírky. Venkovní část sezóny končíme začátkem září pouťovou zábavkou v Chotěšově.
Podzim patří už zavedeným zastávkám, novinkou v rozpisu jsou Radonice a kulturák v Neuměři, kam jsme pozváni po vydaženým květnovým Fréza cupu. Už od září se jednotliví artisti v pravidelných intervalech odebírají do studia Franz Kavkaz, kde se pod dozorem Michala Janečka snaží zaznamenat svý party na další CD. Původní plán dokončit desku před vánoci samozřejmě nestíháme, poslední stopu natáčíme 23.12., přes svátky se míchá.
Rok 2014 končí, už tradičně, 25. prosince vydařeným vánočním bigbítem v Merlinu. Ke konci roku hlásí odchod z řad souboru Michal Hes, sháníme tedy novýho bubeníka.

2015

V lednu a únoru probíhá míchání nový desky, zároveň zkoušíme a pár adepty na bubenickej post. CD "Kolotoč" křtíme 28. února v Hradci u Stoda, na bicí naposledy hraje Michal Hes, kmotry CD jsou Petr Slavík, David Veselák a Libor Daniš ze skupiny Mash, ti CD polejou a odehrajou s náma pár songů, velmi vydařenej večírek.
Novým bubeníkem se stává Karel Medvěd Malásek, zkoušíme až do úmoru, poprvý s náma bubnuje 14. března na rockovým bále ve Staňkově. Zhruba v tomhle období dorazí zpráva, že Merlin, naše plzeňský útočiště, coby hudební klub končí - za existenci souboru jsme tam hráli celkem 41x.
Další štace s Medvědem za bicí soupravou je na konci března. Společnej koncert s kapelou Septic People ale nedopadne zrovna dobře, spolupráci záhy končíme. Zřejmě je to i poslední kapka mý zdravotní devastace, na měsíc a půl jsem hospitalizován a dáván do kupy, kluci mezitím odehrajou velikonoční Ledce, který odbubnuje Michal Hes, se zpěvem a kytarou pomáhají kluci z IFA Rock.
Dalším novým bubeníkem, v tomhle roce už druhým, se stává Bohdan Bohy Prchal. Hned po prvních zkouškách je jasný, že tohle fungovat bude. Paradox je, že Bohy byl i jedním z adeptů, kteří se hlásili na náš inzerát hned v počátcích celý peripetie. Naštěstí do toho jde i napodruhý. První zábavku s náma hraje 23. května v chotěšovským kulturáku, defacto po třech zkouškách, a i když je to chvílema čirá improvizace, je jasný, že je to krok správným směrem.
Léto už jedeme jak je zvykem, několik štací za víkend, Bohy se za pochodu doučuje repertoár, na zkoušky není čas. Štěstí na počasí, který už několik let velebíme, nás opouští ve Vlkanově, kde bouřka spláchne celej bigbít nevídaným způsobem, promočí aparát a zábavu musíme předčasně ukončit (týden sušíme a sušíme...). Období parketů končíme tradiční pouťovou v Chotěšově Pod klášterem, opět před mohutnou návštěvou.
Volnější podzim přinesl novou zastávku v plzeňským Apollu, sezónu končíme trochu předčasně na začátku listopadu, kdy Bohy nastupuje na operaci kýly.
Zajímavostí roku 2015 jsou, tedy krom obratů v obsazení a nečinnosti vlivem zdravotní indispozice, dvě svatby, na kterých cirkus vystupuje. Počet svatebních večírků odehraných souborem tím stoupá už na tři...

Petr