2016
Rok 2016 začal výběrem zdravotních daní - počátkem února sklátila Fandu mrtvice, hned jak to bylo možný, rozjeli jsme se do nemocnice a řádně mu vyčinili... Fanda je ovšem bojovník, po několika týdnech už bylo jasný, že to dá a za mix se zase vrátí. Aby toho nebylo málo, na Ondru vletěly neštovice, start sezóny se tak posunul až na březen. O velikonočním víkendu jsme zahájili hned trojákem, Fanda už zvučil.
Na jaře jsme víceméně stagnovali, stihli jsme se poprvý podívat do Hadačky, ten pravej fofr začal až koncem května s příchodem parketů. Střídali jsme nový i zavedený štace, vytvořili další rekord souboru, to když se nám podařilo vtěsnat pět hraní do čtyřech dnů. V průběhu srpna se se souborem rozloučil Karel Pour, kterýmu pracovní povinnosti s bigbítem už delší dobu silně kolidovaly. Na jeho místo ihned naskočil Vašek Fišer, čímž vznikl zajímavej jev - dva artisti v souboru mají shodný jméno i příjmení. Léto jsme zakončili tradičně na pouťový v Chotěšově, opět před pěknou a vydatnou návštěvou.
Ani podzim ale nebyl, co se zdraví týče, bez problémů - Ondra si v práci pořezal ruku, několik zábav jsme tedy museli odpískat. Když to všechno vypadalo, že se konečně vracíme k normálu, volal hodinu před zábavou Vašek (tedy Vašek basista) s diagnózou nalomený klíční kosti. Další zábavku jsme rušit nechtěli, přesedlal jsem tedy na basu a v podstatě z odpalu jsme to dali ve čtyřech. Byl to hodně veselej večírek... O týden později už jsme to trochu uladili a, opět ve čtyřech, lezli na podium alespoň s mlhavou představou, co budem hrát.
Celej rok jsme pak zakončili nahráním vánočního opusu, rovnou ve dvou verzích, kterej jsme pár dní před Ježíškem rozeslali fandům na e-maily, asi týden poté se pak song objevil i na webu.

2017
Na konci ledna startujeme akustickým vystoupením na domácí půdě v restauraci Národní dům. Hrajeme bez basy - Vašek se rozhoduje jít místo bigbítu na bál, my se tedy rozhodujem hrát bez něj, a to i dál, takže sháníme basistu. Po několika hraních ve čtyřech přichází basista Jirka Chrastil, na tradiční velikonoční štaci v Ledcích odehraje půl zábavy, o tři týdny později v Seči u Blovic už zábavu celou. Nasazený tempo je na něj ale příliš rychlý, po několika dalších štacích cirkus opouští.
Hrajeme ve čtyřech. Na inzerát se hlásí Karel Skála, den po první zkoušce s náma vyráží odehrát pouťovou do Obory. Je to sice improvizace, zároveň ale podléháme přesvědčení, že to půjde.
Léto je tradičně nabitý, kromě zavedených a hojně obehraných štací navštívíme pár nových destinací, venkovní sezónu končíme tradičně v Chotěšově Pod Klášterem.
Podzim je volnější, hraje se málo. Po poslední zábavě v Kladrubech 9. prosince pak ukončujem spolupráci s Karlem Skálou, do roku 2018 vyrážíme opět ve čtyřech.